2 yıllık transfere imza atan Ronaldo cezasını Arabistan’da çekecek

 2 yıllık transfere imza atan Ronaldo cezasını Arabistan’da çekecek

İngiltere’den Daily Mail, Cristiano Ronaldo’nun Evertonlı bir taraftarın cep telefonunu kırdığı gerekçesiyle aldığı iki maçlık cezasını Suudi Arabistan’da da çekeceğini iddia etti.

Habere göre Ronaldo, Al-Nassr’ın sahasında Al-Taee ile oynayacağı karşılaşmada forma giyemeyecek. Ronaldo, geçen sezon Nisan ayında Goodison Park’ta oynanan karşılaşmanın ardından uygunsuz ve şiddet içeren davranışlardan suçlu bulundu.

Daily Mail’de yer alan haberde şu ifadeler yer aldı;

“Sportsmail, Cristiano Ronaldo’nun Suudi Arabistan’daki ilk maçına çıkamayacak. Sportsmail, Ronaldo’nun Al-Nassr formasını ilk maç giyemeyeceğini öğrendi. Ronaldo, 17 Kasım’da İngiltere Futbol Federasyonu tarafından 50.000 sterlin para cezasına çarptırıldı ve iki maç ceza aldı. Ronaldo, geçtiğimiz sezon Manchester United’ın Everton ile Goodison Park’ta oynadığı karşılaşmanın ardından Jacob Harding adlı Everton taraftarının eline vurmuş ve telefonuna zarar vermişti. Annesi Sarah Kelly, Ronaldo’nun müdahalesi sonucu oğlunun elinin morardığını açıklamıştı. Ronaldo “huysuz bir hareket” olan “kasıtlı ve güçlü bir tokat atmak”tan suçlu bulundu.”

İLGİLİ HABERLER