Caria Holidays

23 Nisan Cuma: İngiltere’de Covid-19 Vaka Sayıları Aynı

 23 Nisan Cuma: İngiltere’de Covid-19 Vaka Sayıları Aynı

23 Nisan Cuma günü güncellenen resmi verilere baktığımızda; İngiltere genelinde son 24 saatte 2.678 yeni vaka kaydedildiğini görüyoruz. 22 Nisan ile neredeyse aynı olan bu veriler; son 2 haftadır İngiltere’nin Covid-19 tablosunun aynı çizgide ilerlediğini kanıtlıyor. Vaka sayıları aşağı yukarı aynı rakamlarda seyrederken, ülke genelinde virüse bağlı olarak yaşamını yitirenlerin sayısı ise; 40’a yükseldi. Yani vefat sayısı son 24 saatte iki katına çıktı.

İngiltere’nin Covid-19 aşılama süreci de hızla devam ediyor. 23 Nisan verilerine baktığımızda; ülke genelinde 33 milyon 388 bin kişinin aşının ilk dozunu almış olduğunu görüyoruz. Korona aşısının ikinci dozunu alanların sayısı ise; 11 milyon 623 bin kişiye ulaşmış durumda. 

Bu arada AstraZeneca aşısının yan etkilerine bağlı olarak pıhtılaşma problemi yaşayan insanların sayısı yükselmeye devam ediyor. İngiltere’de Covid-19 vakaları azalırken, aşıya bağlı problemlerin gündeme gelmesi söz konusu olur mu? Covid-19 tablosu bu durumdan nasıl etkilenir? Bunları öğrenmek için ilerleyen verileri beklememiz gerekecek. 

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *