3. İngiltere Türk Toplumu Sergisi ziyarete açıldı

 3. İngiltere Türk Toplumu Sergisi ziyarete açıldı

T.C. Londra Başkonsolosluğu ve Londra Yunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Türk Toplumu Sanat Sergisi’ 15 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen açılış töreniyle sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

“Gelin sanatla buluşalım” çağrısı ile yola çıkılan serginin açılışında Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Türkiye’nin İngiltere Büyükelçisi Sayın Ümit Yalçın, Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş ve jüri üyeleri Zeynep Iqbal, Nilay İşlek ile Cevdet Akman söz aldı.

Londra Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş açılış konuşmasında bu serginin temel amacını ‘İngiltere’de yaşayan ve birbirlerinden haberdar olamayan sanatçılarımızı bir araya getire-bilmek, sergi açma imkanı veya cesareti olmayanlara bu imkanı sağlamak ve yüreklendirmek, sanatçılarımızın aralarındaki iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek ve onları daha geniş bir sanatsever kitle ile buluşturabilmek’ olarak özetledi.

Salgın dolayısıyla yaşanan bu zorlu dönemde Türk toplumu sanatçılarını çevrim içi de olsa bir araya getirip onların eserlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlayan sergi 15 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında https://yeelondon.org.uk/3rdturkishcommunityartexhibition/ adresinden gezilebilecek.

İLGİLİ HABERLER