9 Nisan Cuma İngiltere Covid-19: Dikkat Vakalar Çoğalıyor!

 9 Nisan Cuma İngiltere Covid-19: Dikkat Vakalar Çoğalıyor!

Geçtiğimiz hafta boyu İngiltere genelinde gerileyen vaka ve vefat sayıları şimdi yine artışa geçti. Son 3-4 gündür yavaş yavaş yükselen vaka sayıları endişe yaratmaya devam ediyor… 9 Nisan Cuma günü kaydedilen toplam 3.150 pozitif vakanın yanı sıra, Covid-19’a bağlı ölüm sayıları ise 60’a ulaşmış durumda!

Ülke genelinde aşı süreci hızla devam ederken ve nüfusun neredeyse yarısı aşılanmış iken; yapılan aşıların olası pozitif vakaların meydana gelmesini önlediği hakkında da bir açıklama gündeme geldi. Fakat günlük vaka sayılarına baktığımızda durum tam tersini gösteriyor. Geçen hafta 2.200’lere kadar gerileyen vaka sayıları şimdi 3.150’ye ulaşmış durumda… Bu da bir haftadan daha kısa bir sürede 1000 kişilik bir artışın meydana geldiğini gösteriyor.

Vaka sayılarında yaşanan artış, kısıtlamaların hafifletilmesi ile ilgili güncellemelerin değişmesine neden olur mu? Şimdi kafalarda bu soru var. Bildiğiniz üzere 2 gün sonra yani 12 Nisan Pazartesi itibari ile İngiltere’de normalleşme süreci hızla başlıyor olacak. Dileriz bu durum artışları beraberinde getirip yeni bir “lockdown” dönemine sebebiyet vermez. 3-9 Nisan arası toplam yeni pozitif vaka sayısı 19.804 olarak hesaplandı. 7 Nisan’dan bu yana yatarak tedavi gören ağır hasta sayısının ise 3.005’e yükseldiği ifade edildi. 

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir