Ankara Anlaşması’ndan ret alanlar seslerini duyurmak istiyor

 Ankara Anlaşması’ndan ret alanlar seslerini duyurmak istiyor

Türkiye’den son 20 yılda yaklaşık 30 bin kişinin faydalandığı Ankara Anlaşması, İngiltere’nin AB’den çıkması nedeniyle sona erdi ancak 31 Aralık öncesine kadar başvuru yapan ve sonuç bekleyen bir dolu insan mevcut.

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı (Home Office) ve Türkiye Londra Büyükelçisi’ne mesaj ve e-postalar yollayarak mağdur durumda oldukları belirten yüzlerce Türk vatandaşı ise başvurularında haksız şekilde ret aldıklarından belirtiyorlar…

SHEFFIELD’TAKİ BAŞVURULAR KABUL EDİLİYOR AMA …

Kamuoyunda seslerini duyurmak isteyen mağdurlar; İngiltere’nin Sheffield şehrine giden Ankara Anlaşması başvuru dosyalarının kabul gördüğünü ancak Abu Dhabi, İstanbul ve Umman’da incelenen dosyaların ise basit nedenlerle reddedildiğini belirtiyorlar.

BÜYÜKELÇİLİK VE HOME OFFICE’E MESAJ

Seslerini duyurmak için Home Office (İçişleri Bakanlığı) ve Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği’ni mesaj yağmuruna tutan mağdurların yazdıkları mesajlarının içeriği ise şu şekilde;

SAYIN UK HOME OFFICE VE TÜRKİYE LONDRA BÜYÜKELÇİĞİ

Ankara Anlaşması için başvurularımızın çoğuna çok basit sebeplerden dolayı ret gelmektedir. Ve bu redler Abu Dhabi, İstanbul ve Umman’da dosyaları inceleyen memurlardan gelmektedir. Sheffield’da incelenen dosyaların çoğu onay almaktadır. Bizler bu incelemelerin adil bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Haksız yere verilen redlere dur demek istiyoruz.

Gereğinin yapılmasını rica ederiz.

UZATMA BAŞVURULARI SALI AKŞAMI 20:45’TE ATV AVRUPA’DA

Ankara Anlaşması uzatma başvuruları ile ilgili önemli bilgileri Immigration Connection firması yöneticisi Göçmenlik Hukuku Uzmanı Nüsra Şahin sizler için cevapladı.

Konunun tüm detaylarını; Salı akşamı İngiltere saatiyle 20:45’te Atv Avrupa’da yayınlanacak olan Londra Aktüel programımızın 174. bölümünde izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER