• 22/04/2024

Belçika’da depremzedeler için toplanan bağış 11,6 milyon avroya ulaştı

 Belçika’da depremzedeler için toplanan bağış 11,6 milyon avroya ulaştı

Belçika’da depremzedeler için toplanan bağış 11,6 milyon avroya ulaştı

Belçika’da yayın yapan radyo kanallarının da katılımıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerden Türkiye’de ve Suriye’de etkilenen kişiler yararına “12-12” konsorsiyumunun düzenlediği bağış kampanyasında şu ana kadar 11,6 milyon avro toplandı.

Radyolar gün boyu Türk şarkıcı Hadise’nin de aralarında bulunduğu 30 sanatçının seslendirdiği “İnsanlar insanlara yardım eder” parçasını çaldı, bazı radyo programları da yayınlarını depreme ve yardım kampanyasına ayırdı.

GÜN BOYU ÇAĞRI YAPILDI

Ülkenin en büyük medya grupları bünyesindeki radyolar, anonslarla “12-12” adlı konsorsiyumun hesap bilgilerini aktararak, gün boyu yardım çağrıları yaptı.

Bu yayınlar sayesinde 1 günde 1,8 milyon avro bağış toplandığı açıklandı. Dünkü bağışların eklenmesiyle bugüne kadar depremzedeler için “12-12” konsorsiyumunun topladığı bağış miktarının 11,6 milyon avroya ulaştığı bildirildi.

MÜTHİŞ BİR DAYANIŞMA

Konsorsiyumdan yapılan açıklamada, “Bu müthiş dayanışma ve ülkedeki medya kuruluşlarının desteği için müteşekkiriz. Bireylerin, şirketlerin ve devlet kurumlarının cömertliği için de ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Bağışlar, konsorsiyumun “BE19 0000 0000 1212” numaralı hesabına veya “www.1212.be” internet sitesine yapılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER