• 18/05/2024

Berkshire’da gülme gazı kullanan öğrenci hayatını kaybetti

 Berkshire’da gülme gazı kullanan öğrenci hayatını kaybetti

Facebook

Berkshire Adli Tabip Mahkemesi, 24 yaşındaki Ellen Mercer’in uzun süreli gülme gazı kullanımının ölümüne katkıda bulunduğuna karar verdi. Mercer’in günde üç “büyük şişe” nitro oksit soluduğu belirlendi.

Mercer, geçen yıl acil tedavi için hastaneye kaldırıldı ancak sonrasında hayatını kaybetti. Gülme gazı kullanımı yasa dışı olmasa da, uzun vadeli kullanımın ciddi sağlık riskleri olduğu biliniyor. Bu nedenle hükümet, gülme gazını C sınıfı uyuşturucu olarak sınıflandırıyor.

Soruşturma Sonuçları

Soruşturma sonucunda Mercer’in ölüm nedeninin iki taraflı pulmoner tromboembolizm, derin ven trombozu ve gülme gazı kullanımının uzun vadeli etkileri olduğu belirlendi. Adli tabip Heidi Connor, Mercer’in hareketsizliğinin ölümüne katkıda bulunduğunu belirtti ve gülme gazının tehlikelerini vurguladı.

Ruhsal Sağlık Desteği

Soruşturma, Mercer’in bipolar bozukluk yaşadığını ancak yeterli destek alamadığını ve ruh sağlığı hizmetlerinden yeterli yanıt alamadığını ortaya koydu. Bu durumun, ruhsal sağlık hizmetlerinin erişilebilirliği ve etkinliği konusundaki zorlukları ortaya koyduğu belirtiliyor.

Ellen Mercer’in ölümünün, gülme gazı kullanımının ciddi sonuçlarını gösterdiği belirtiliyor. Uzun vadeli kullanımın, sağlık risklerini artırabileceği ve ölümcül sonuçlara yol açabileceği vurgulanıyor.

İLGİLİ HABERLER