• 18/05/2024

“Bir Nazım Masalı” Londra’da izleyiciyle buluşacak

 “Bir Nazım Masalı” Londra’da izleyiciyle buluşacak

“Bir Nazım Masalı” Londra’da izleyiciyle buluşacak

Londra’da Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi, “Bir Nazım Masalı” adlı oyunla etkinliklerine devam ediyor.

Sanat merkezi, “Bir Nazım Masalı” oyununun Nazım Hikmet’in doğum gününde doğmuş bir hediye olduğunu belirtiyor. Bu gösterinin, hem Nazım Hikmet’e hem de topluma bir armağan olması umuluyor.

Gösterinin İçeriği

“Bir Nazım Masalı”nda, Nazım Hikmet’in 30 şiiri, bir masalı, şiirlerinden bestelenmiş ezgiler, gerçekler ve umut dolu düşler yer alıyor. Şiirlerin bazıları çokça bilinenlerden, bazıları ise az bilinen ilk dönem eserlerinden yer alıyor.

Oyunun Teması ve İçeriği

Oyunda, Nazım Hikmet’in milliyetçi ve İslamcı çizgilere sahip ilk döneminden, Anadolu’ya katılmak için yaptığı yolculuktan sonra komünist bir dönüşüm geçiren Nazım’ın hikayesi anlatılıyor. Bu, masalsı bir oyunla izleyicilere sunuluyor.

Kültür Londra’nın Hedefleri

Nazım Kültür Londra, Britanya’daki Türkçe konuşan toplumlar için kültür ve sanat etkinliklerinde yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, İngilizce konuşan topluma Türkiye’nin önde gelen toplumcu ve ilerici sanatçılarını ve eserlerini tanıtmayı hedefliyor.

Oyun Detayları

“Bir Nazım Masalı” adlı oyun, Stoke Newington’daki Tower Theatre’da sahnelenecek. Gösteri, 6 Nisan Cumartesi saat 19.00’da başlayacak ve 7 Nisan Pazar günü saat 15.00 ve 19.00’da olmak üzere üç kez sergilenecek. Eserin toplam süresi 80 dakika olacak.

İLGİLİ HABERLER