• 13/07/2024

Boris Johnson eski mesleğine geri döndü

 Boris Johnson eski mesleğine geri döndü

Boris Johnson eski mesleğine geri döndü

İngiltere’de Eski Başbakan Boris Johnson, Partygate raporu nedeniyle milletvekilliğinden istifa ettikten sadece birkaç gün sonra yeni bir iş buldu.

Daily Mail, Eski Başbakan Boris Johnson’ın yeni köşe yazarları olacağını duyurdu.

Açıklamada “Boris Johnson’ı yeni köşe yazarımız olarak duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Sektördeki en esprili ve en özgün yazarlardan biri olarak tanınan Boris’in köşesi her Cumartesi Daily Mail’de yer alacak ve her yerden okunabilecek” denildi.

Daily Mail tarafından paylaşılan videoda da eski Başbakan haberi doğrulayarak “Daily Mail’e bir köşe yazısı ile katkıda bulunmam istendiği için çok heyecanlıyım. Tamamen yorumsuz şeyler olacak. Siyasetten de bahsetmek zorunda kalabilirim ama kesinlikle mecbur kalmadıkça, mümkün olduğunca az yapmaya çalışacağım. Cumartesi günü o şanlı sayfalara ilk katkımı yapmak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE KÖŞE YAZARLIĞI YAPMIŞTI

2019’da Başbakan olmadan önce de Johnson, The Daily Telegraph’ta köşe yazıları kaleme alıyor ve yılda 250 bin sterlinin üzerinde bir ücret alıyordu. Ancak başbakanlığa geldikten sonra bu pozisyondan feragat etmek zorunda kalmıştı.

Eski Muhafazakâr Parti lideri ve başbakan, artık milletvekili olmaması nedeniyle Daily Mail’deki yeni işinden elde ettiği kazancı kamuoyuna açıklamak zorunda olmadığından yeni maaşı gizli kalabilecek.

Başbakanlık Ofisi ise Boris Johnson’ın Daily Mail köşe yazarı olarak işe başlayacağı yönündeki haberler hakkında yorum yapmayı reddetti. Mevcut Başbakan Rishi Sunak’ın selefinin köşe yazısını okumayı dört gözle bekleyip beklemediği sorusuna sözcüsü “Bu hükümeti ilgilendiren bir konu değil ve

İLGİLİ HABERLER