• 16/04/2024

Boris Johnson: ‘İyimser ama sabırlı olmalıyız’

 Boris Johnson: ‘İyimser ama sabırlı olmalıyız’

Downing Street 10 Numara’daki Başbakanlık Konutu’ndan halka seslenen Başbakan Boris Johnson, insanların Birleşik Krallık’taki koronavirüsün durumu ve kısıtlamaların sonu konusunda “iyimser ama sabırlı” olması gerektiğini söyledi.

‘YOL HARİTASI BELİRLEYECEĞİZ’

Başbakan aşı uygulamasının “başarısını” övmekle birlikte, şimdi rahatlama zamanı olmadığını söylerken, önümüzdeki hafta İngiltere’yi kısıtlamalardan çıkarmak için “normalliğe giden bir yol” sağlayacak bir yol haritası belirleyeceğini söyledi.

‘HASTANALERDE İLK DALGADAKİNDEN DAHA ÇOK HASTA VAR’

Johnson, hükümetin aşının Kovid enfeksiyonlarının seyrini ne kadar değiştirdiğine dair henüz tüm detaylara sahip olmadığını belirtirken, günlük başvuru sayısının 1600’ü bulduğu Birleşik Krallık’ta hastanelerde Nisan ayındaki ilk koronavirüs dalgasından daha fazla insan olduğunu belirtti.

AYAĞIMIZI YERE SAĞLAM BASMALIYIZ

“Ayağımızı yere sağlam basmalıyız ” diyen Johnson, İngiltere’nin kısıtlamalardan çıkmak için henüz hiçbir karar almadığını ancak hükümetin bu karantinanın “temkinli ama geri döndürülemez” bir ilerleme ile “sonuncu” olmasını istediğini söyledi.

Başbakan, “Giderek daha iyimser” olmasına rağmen “daha fazla zorlukla karşılaşmayacağımız konusunda mutlak bir garanti” veremeyeceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER