Boris Johnson sert çıktı: 6 dev geri adım attı

Avrupa Süper Ligi’ni kurduklarını ilan eden 12 büyük takıma dâhil olan 6 İngiliz kulübü bu kararlarından vazgeçerek yeni oluşumdan çekildiklerini açıkladılar.

Son dönemde Başbakan Boris Johnson dahil bir çok otoritenin ve taraftarın hışmına uğrayan İngiltere Premier Lig kulüpleri, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham’ın tepkilerden sonra bu kararı aldıkları belirtildi.

CHELSEA TARAFTARINDAN PROTESTO

Avrupa Süper Ligi’nin kurulması İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig yöneticileri ve taraftarları kızdırmıştı. tepkisine neden olmuştu. Chelsea ile Brighton arasında oynanan maç öncesinde Chelsea taraftarları yeni lig projesini proteste ederek, takım otobüsünün stada girişini engellemişti.

ARSENAL’DEN ÖZÜR

Arsenal Kulübü ise resmi yayın organından yaptığı açıklamada, projeye dahil olduğu için özür diledi. Kulübü internet sitesinden yaptığı açıklamada taraftarından özür diledi.

Kulüp tarafından yayınlanan metinde “Sizleri ve futbol otoritelerini dinledik. Yaptığımız yanlış nedeniyle özür diliyoruz” denildi.

KULÜPLER ARASINDA ANLAŞMAZLIK

Öte yandan; Avrupa Süper Ligi’ne dâhil olan; Barcelona, Atletico Madrid ve Milan’ın da benzer baskılar nedeniyle projeden çekildiği öğrenildi. Real Madrid, Inter ve Juventus’un ise projeyi yürürlüğe koymakta ısrarlı oldukları Avrupa basınında yer aldı.

İLGİLİ HABERLER