Caria Holidays

Boris Johnson’dan istifa çağrılarına şarkılı cevap: “I will survive”

 Boris Johnson’dan istifa çağrılarına şarkılı cevap: “I will survive”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın muhalefet ve kendi partisinden bazı vekillerin istifasını istemesine cevaben Gloria Gaynor’ın ünlü şarkısı “I Will Survive”ı (Hayatta kalacağım) söylediği iddia edildi.

Johnson’ın Kovid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiği öne sürülen Başbakanlık binasındaki partilerle ilgili raporun ardından boşalan İletişim Direktörlüğü görevine getirilen Guto Harri, Galce yayın yapan haber sitesi Golwg360’a konuştu.

Buna göre, cumartesi göreve başlayan eski BBC muhabiri Harri, Başbakanın “tam bir palyaço olmadığını” belirterek, ilk görüşmelerinde ne yaşandığını anlattı.

Harri, “İçeri girdim, selam verdim ve ‘Başbakan, Guto Harri göreve başladığını bildirir’ dedim ve masasının arkasından kalkıp selamı aldı. İkimiz de gülüyorduk. Sonra ‘Boris, hayatta kalacak mısın?’ diye sordum. Derin sesiyle yavaş ve bilinçli bir şekilde ‘Hayatta Kalacağım’ ifadesiyle bitecek şekilde şarkıdan söylemeye başladı” dedi.

Başbakanlık sözcüsü, Johnson’ın Harri ile görüşmede Gloria Gaynor’ın şarkısını söyleyip söylemediğine ilişkin sorular karşısında, “Özel görüşmelerin ayrıntılarına girmeyeceğim ancak tahmin edebileceğiniz gibi onlar eski meslektaşlar” dedi.

Johnson, siyasete girmeden önce gazetecilik yapıyordu.

İLGİLİ HABERLER