bellonareklam1

BP, şoför eksikliği nedeniyle bazı istasyonlarını kapattı

 BP, şoför eksikliği nedeniyle bazı istasyonlarını kapattı
iinternational supermarket

Britanya’da AB’den çıkışın (Brexit) körüklediği tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle market rafları boş kalırken, doğalgaz fiyatlarının fırlamasıyla karbondioksit kıtlığı yüzünden bira, gazlı içecek ve et arzında sıkıntı yaşanırken, bir kötü haber de petrol-gaz devi BP’den geldi.

Britanya’daki gıda, benzin ve diğer malların arzını etkileyen yaklaşık 100 bin TIR-kamyon sürücüsü açığı, BP’ye benzin istasyonlarının bir kısmını kapattırdı. BP’den yapılan açıklamada ‘Britanya’daki 1200 markalı benzin istasyonunun bazılarının ülke genelinde endüstri çapında sürücü sıkıntısı yaşanması nedeniyle geçici olarak kapatıldığı’ duyuruldu.

Sürücü olmadığından yakıt nakledilemiyor

Açıklamada “Birleşik Krallık’taki bazı perakende satış yerlerimizde bir takım yakıt tedariki sorunları yaşıyoruz ve maalesef bu yüzden birkaç tesisimiz hem kurşunsuz hem de dizel eksikliği nedeniyle geçici olarak kapanmak zorunda kaldı. Sekteye uğramayı en aza indirmek ve verimli- etkili teslimatları sağlamak için nakliyeci tedarikçimizle çalışmaya devam ediyoruz” denildi.

İLGİLİ HABERLER