İtalya’da Yeni Tip Koronavirüs: Vakalar Aniden Arttı!

 İtalya’da Yeni Tip Koronavirüs: Vakalar Aniden Arttı!

Bugün yeni tip koronavirüs salgınının İtalya’yı etkisi altına alıp almadığı tartışılıyor. Covid-19 mücadelesine olumlu şekilde devam eden ülkede, 24 saat içinde vaka sayıları aniden yükseldi. Sağlık Bakanlığının günlük açıkladığı verilere göre, ülke çapında yapılan 338 bin 436 testin, 10 bin 176 tanesi pozitif çıktı. Böylece salgının başladığı geçen yıl Şubat ayından bu yana vaka sayısı 4 milyon 102 bin 921’e ulaştı.

İtalya’da virüse bağlı olarak hayatını kaybedenlerin sayısı da artıyor. İtalya genelinde virüse bağlı ölüm sayısı 224 artarak 122 bin 694’e yükseldi. Pandeminin başlarında en ağır etkilenen Avrupa ülkelerinden biri olmuştu İtalya. Zor ve sancılı bu süreci ilk yaşayan ülkelerden biri olarak, durumu toparlamak için çaba harcanıyordu. Fakat bir anda değişen Covid-19 tablosu, bu çabanın boşa mı gideceği konusunda endişe yaratıyor. 

Yeni tip koronavirüs salgını karşısında ne gibi önlemler alınabileceği ve bunun Avrupa genelini nasıl etkileyeceği ise merak edilen diğer cevaplar arasında…

İLGİLİ HABERLER