Prens Philip’in en sadık personelinden tören detayları

 Prens Philip’in en sadık personelinden tören detayları

Edinburgh Dükü Prens Philip’in en sadık personellerindne biri olan Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Nick Carter, Prens Philip için Cumartesi günü yapılacak olan cenaze merasiminin her aşamasında Dük’ün “izlerinin” olacağını ve onun kişiliğini yansıtacağını belirtti.

BBC Radio 4’ün konuğu olan General Carter, “Merasim iyi yaşanmış bir hayatın kutlaması olacak ve ayrıca silahlı kuvvetlerin onu ne kadar sevdiğini ve saygı duyduğunu gösterecek. Törende tüm farklı detayları insanların göreceğini, ve onun izlerinin olacağını düşünüyorum. Prens Philip’in geniş ilgi alanlarını ve detaylara gösterdiği ilgiyi, ordumuz içindeki çok geniş bağlantıları yansıtacak.” diye konuştu.

Sir Nick, cenaze töreninde tabutun yanında yürüyecek. Prens Philip’in dört çocuğu da Land Rover cenaze arabasını takip edecek.

CUMARTESİ SAAT 15:00’DA

Edinburgh Dükü’nün cenazesi Cumartesi günü saat 15: 00’da Windsor Kalesi arazisindeki St. George Şapeli’nde gerçekleşecek. Törende koronavirüs kısıtlamaları doğrultusunda sadece 30 Kraliyet Ailesi mensubu olacak.

KRALİÇE SEÇERKEN ÇOK ZORLANDI

Buckingham Sarayı, Kraliçe’nin başlangıçta planlanan 800 kişilik katılımcı arasından seçim yaparken çok zor kararlarla karşı karşıya kaldığını ve kocasının ailesinin tümünün temsil edilmesini istediğini söyledi.

Prens Philip’in dâhil olduğu cenaze töreni detayları arasında, dükün 16 yıldan fazla bir süredir tasarlamasına yardım ettiği özel olarak değiştirilmiş Land Rover cenaze arabası var.

İLGİLİ HABERLER