Çevre için gösteriler düzenleyen yüzlerce protestocuya gözaltı

 Çevre için gösteriler düzenleyen yüzlerce protestocuya gözaltı

Londra’daki bir otoyolu kapatarak haftalardır sürdürdüğü protestolara bir yenisini ekleyen Insulate Britain aktivistleri, son 4 hafta içindeki 12. eylemini gerçekleştirdi. Başbakan Boris Johnson’ın da tepki gösterdiği yüzlerce aktivist bu gösterilerde gözaltına alındı.

ISLINGTON’DA DA KAOSA SEBEP OLMUŞLARDI

 Çevreci grup, başkent Londra’daki M25 otoyolunu kapatarak yolda uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. Bir grup protestocu ise Londra’nın kuzeyindeki Islington’daki bir döner kavşakta ulaşımın durmasına neden oldu. Yolları kapatarak oturma eylemi gerçekleştiren gruba Metropolitan polisi müdahale etti. Polis tarafından yapılan açıklamada, bugünkü gösterilerde 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

YÜZLERCE KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Haftalardır devam eden gösterilerde yüzlerce kişi gözaltına alındı.  Polis, geçtiğimiz salı günü Londra’daki Blackwall Tüneli’nin girişini kapatan 38 kişinin gözaltına alındığını, 1 Ekim’de de Londra Heathrow Havaalanı yakınlarında eylem yapan 39 kişinin gözaltına alındığını, 28 Eylül Salı günü ise yine M25 otoyolunu kapatan 50’den fazla kişinin gözaltına alındığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER