• 02/03/2024

Çiftlik Bank’ı Gölgede Bırakan Vurgun: THODEX

 Çiftlik Bank’ı Gölgede Bırakan Vurgun: THODEX

Kripto para borsası Thodex’te yaklaşık iki gündür kimsenin işlem yapamaması sebebiyle, 2 milyar dolarlık bir vurgunun söz konusu olabileceği gündeme geldi. Thodex platformunun kurucusu olan Fatih Faruk Özer, 391 bin kişinin üye olduğu sistemin bakım sebebiyle belli bir saat aralığında kapalı olacağını belirtmiş… Bu süre sonunda sistemin hala kapalı olması ve binlerce insanın işlem gerçekleştirememesi üzerine yeniden 4-5 saatlik bir bakım yapılacağı duyurulmuş. Şimdi platformun uzun süredir çalışmamasının yanı sıra, Fatih Faruk Özer aniden ülkeyi terk edip Arnavutluk’a gitti.

Yargıya intikal eden soruşturmada, Thodex kurucusu Özer’in 2 milyar doları aşkın bir vurgun yapıp yurt dışına kaçtığı iddiaları ortaya atılıyor. Çiftlik Bank’tan sonra kayıtlara geçen en büyük dolandırıcılık olarak tanımlanan bu soruşmanın sonu nereye varacak henüz belli değil. Özer yaptığı yazılı açıklamada “yatırımcılarla görüşmeye gittim, bir kaç güne kadar döneceğim ve insanların mağduriyetini gidereceğiz.” şeklinde bir açıklamada bulundu. 
Son dönemlerde 52 milyar dolar değere kadar yükselen kripto para birimi “dogecoin”den 2 milyon tane dağıtacağını duyurarak, yaklaşık 700 bin kişinin yatırım yapmasını sağlayan Fatih Faruk Özer ülkeye dönecek mi? Bilinmiyor… Fakat MASAK kripto para şirketinin tüm hesaplarını bloke etti. Kurum ve çalışanlar hakkında geniş bir soruşturma başlatıldı. 

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *