Covid-19 hastası uçakla Londra’dan Türkiye’ye götürüldü

 Covid-19 hastası uçakla Londra’dan Türkiye’ye götürüldü

İngiltere’nin başkenti Londra’da koronavirüse bağlı olarak durumu ağırlaşan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İngiltere Başkanı Erdal Yetimova, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye götürülerek tedavi altına alındı.

Koronavirüse yakalandıktan sonra İngiltere’de hastaneye başvuran Yetimova’ya, rahatsızlığının ağır seyretmediği gerekçesiyle tedavisinin evde süreceği belirtildi.

Evde tedavisi sürerken durumu ağırlaşan Yetimova, ailesi tarafından bir kez daha hastaneye götürüldü. Solunum cihazına bağlanan ve kan kusmaya başlayan Yetimova’nın durumu üzerine ailenin, AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ile temasa geçtiği öğrenildi.

Ardından Yetimova’nın Londra’dan Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

MİLLETVEKİLİ ZAFER SARIKAYA’DAN AÇIKLAMA VE TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, “Büyük Türkiye vatandaşını yalnız bırakmaz. Kovid tedavisinin yanı sıra, Türkiye’ye nakli için gönderilen uçağımıza ambulans araç hizmeti dahi verilmeyen Union of International Democrats İngiltere Başkanı kardeşim Erdal Yetimova’yı kuyruğunda Türk bayrağı olan Ambulans uçağımız ile İngiltere’den Türkiye’ye getiriyoruz. Süreci başından sonuna kadar takip eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; T.C. Sağlık Bakanlığı Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Efkan Ala’ya emekleri için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA

İLGİLİ HABERLER