• 13/04/2024

Dağlıoğlu, Londra’da 2 trilyon doları yöneten fon temsilcileriyle buluştu

 Dağlıoğlu, Londra’da 2 trilyon doları yöneten fon temsilcileriyle buluştu

Dağlıoğlu, Londra’da 2 trilyon doları yöneten fon temsilcileriyle buluştu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Londra’da 2 trilyon doları yöneten fon temsilcileriyle buluştu.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, “Türkiye, dijital ve yeşil dönüşüm sürecine verdiği öncelik, küresel tedarik zincirlerine entegrasyonu, nitelikli insan kaynağı, üç kıtanın kesişim noktasında bulunan jeostratejik konumu ve güçlü lojistik, enerji ve dijital altyapısıyla, uluslararası yatırım çevrelerinde bölgesel bir üs ve cazibe merkezi şeklinde konumlanmış bulunuyor.” dedi.

“Yatırımlar ve Halka Açılan Özel Sermayenin 2024 ve Sonrası Görünümü”

Globalturk Capital’in “Türkiye ile Çevresindeki Yatırımlar ve Halka Açılan Özel Sermayenin 2024 ve Sonrası Görünümü” başlıklı konferansı, Londra Borsası işbirliğiyle İngiltere’de düzenlendi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Küresel Özel Sermaye Birliğinin (GPCA) stratejik ortak olarak yer aldığı başkent Londra’da düzenlenen etkinliğe, yönettikleri varlıkların toplamı 2 trilyon doları aşan yatırım fonlarının üst düzey temsilcileri katıldı.

Zengin içerikli 5 panelin yer aldığı konferansta, Türkiye’nin önde gelen holding ve gruplarının 2024 ve sonrasındaki yatırım stratejilerinden Türkiye’nin özel sermaye açısından çekiciliğine, Türkiye ve çevresindeki sınır ötesi yatırımlardan özel sermayenin Borsa İstanbul ve Londra Borsası’nda halka arz yoluyla çıkışlarına kadar birçok önemli konu ele alındı.

Türkiye ve çevresindeki yatırım ortamına ilişkin 2024 ve sonrası öngörülerinin masaya yatırıldığı konferans, düzenlenen panellerin yanı sıra bireysel konuşmacılarıyla da dikkati çekti.

DAĞLIOĞLU KONFERANSTA SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye başta olmak üzere yükselen pazarlardaki girişimciler ve küresel özel sermaye fonlarına, yatırımları ve büyümeleri kapsamında satın alma, birleşme ve stratejik iş geliştirme işlemlerinde destek olmak amacıyla üst düzeyde çözümler sunan Globalturk Capital’in düzenlediği konferansa, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofis Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu da katıldı.

“Neden Türkiye’ye Yatırım Yapmalısınız?” başlıklı sunumunda ülkedeki yatırım fırsatlarını anlatan Dağlıoğlu, uluslararası fon yöneticilerini yatırıma davet etti. Dağlıoğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın teşrifleriyle Yatırım Ofisimizin stratejik ortaklığında gerçekleşen Globalturk Capital’in yatırım dünyasını bir araya getirdiği etkinlik son derece verimli geçti. Türkiye, dijital ve yeşil dönüşüm sürecine verdiği öncelik, küresel tedarik zincirlerine entegrasyonu, nitelikli insan kaynağı, üç kıtanın kesişim noktasında bulunan jeostratejik konumu ve güçlü lojistik, enerji ve dijital altyapısıyla, uluslararası yatırım çevrelerinde bölgesel bir üs ve cazibe merkezi şeklinde konumlanmış bulunuyor. Son yıllarda giderek güçlenen girişimcilik kültürüyle bir araya gelen tüm bu özelliklerin, Sayın Cumhurbaşkanımızın 2053 vizyonu hedeflerine giden yolda ülkemizi dünyanın geri kalanından ayrıştırdığına inanıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER