İngiltere’de aşı karşıtı bir grup ‘savaşmak’ için eğitim alıyor iddiası

 İngiltere’de aşı karşıtı bir grup ‘savaşmak’ için eğitim alıyor iddiası

İngiltere’de aşı karşıtı grubun, hükümete karşı “savaş”a hazırlanmak için eski bir askerin liderliğinde eğitim aldığı iddia edildi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, kendine Alpha Men Assemble (Alfa Erkekler Topluluğu) adını veren grup, aşı merkezleri, okulları ve polisi hedef alma tehdidinde bulundu.

ÇOĞUNLUKLA ORTA YAŞLI BEYAZ ERKEKLERDEN OLUŞUYOR

Gazetenin bir muhabirinin, çoğunlukla orta yaşlı ve beyaz erkeklerden oluşan gruba “sızmasıyla” elde edilen ve gazete tarafından yayımlanan görüntülerde, yaklaşık 100 kişiden oluşan gruba eski asker Danny Glass tarafından Londra’ya 230 kilometre mesafedeki Stafford’da bir parkta eğitim verildiği görüldü.

Gönüllülere, “profesyonel olarak” hazırlanmak için eğitimde askeri yürüyüş ve dövüş sporları öğretildi.

Bir eğitmen, gönüllülerin, haklar ve hükümetler arasında devam eden bir “küresel savaşla savaştığını” söyledi.

BASINA VE POLİSE UYARI

Parktaki eğitim öncesi gönderilen mesajlarla “Ne söylediğinize ve kime söylediğinize dikkat edin” ifadesi kullanılarak, basına ve polise karşı uyarıda bulunuldu.

Eğitim başında parkın girişinde bir polis aracı görüldü. Bu sırada grup, yaptıklarının yasal ve şiddet içermediğini göstermek için özel çaba harcadı ancak polisin ayrılmasının ardından askeri kamuflaj giymiş eski asker Glass, yaptığı konuşmada, önce mümkün olduğunca diğer kişileri hedef alacaklarını, ardından da bunu polise kadar vardıracaklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER