Dele Alli’nin hayat hikayesi ağlattı

 Dele Alli’nin hayat hikayesi ağlattı

Dele Alli’nin hayat hikayesi ağlattı

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın Everton’dan kiraladığı fakat devre arasında yollarını ayırdığı Dele Alli, Gary Neville ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Yürek burkan hayat hikayesini anlatan Dele Alli 6 yaşında annesinin çok yakın bir arkadaşı tarafından tacize uğradığını belirtti.

Bir dönem İngiltere’nin altın çocuğu olarak nitelendirilen Dele Alli, Milton Keynes Dons’ta parladığı günlerin ardından adından söz ettireceği Tottenham’a transfer olmuştu.

İngilizlerin en büyük yıldızı olarak görülen Dele Alli, Mauricio Pochettino’nun Tottenham’dan ayrılmasıyla birlikte kariyerinde büyük düşüş yaşamıştı.

Geçtiğimiz sezonun başında Beşiktaş’ın Everton’dan satın alma opsiyonuyla kiraladığı Dele Alli, siyah-beyazlılar da bekleneni veremedi ve devre arasında Beşiktaş’tan ayrılarak İngiltere’ye dönmüştü.

İngiltere’deki futboldan uzak görüntüleriyle manşetleri süsleyen Dele Alli, Gary Neville ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. İngiliz futbolcu, Gary Neville ile yaptığı röportajda yürek burkan hayat hikayesini anlatırken gözyaşlarına da engel olamadı.

Gary Neville ile The Overlap programına katıldığında şunları söyledi: “Altı yaşındayken annemin bir arkadaşı tarafından tacize uğradım… Çünkü annem bir alkolikti.”

“11 YAŞINDAYKEN KÖPRÜDEN AŞAĞI SARKITILDIM”

“Yaşlı biri bana, bisikletli bir çocuğu durduramayacaklarını söyledi. Ben de futbol topumla etrafta dolaştım ve sonra uyuşturucuya başladım, bu olduğunda 8 yaşındaydım. 11 yaşındayken yan mahalleden bir adam tarafından köprüden aşağı sarkıtıldım.”

“12 YAŞINDA EVLAT EDİNİLDİM”

“12 yaşında evlat edinildim ama o andan itibaren harika bir aile tarafından evlat edinilmiş gibiydim. Daha iyi insanlardan benim için yaptıklarını yapmalarını isteyemezdim. Tanrı insanları yarattıysa, bu onlardı. İnanılmazdılar ve bana çok yardımcı oldular. Onlarla yaşarken onlara açılmak benim için zordu çünkü benden kurtulmanın onlar için kolay olduğunu hissettim.”

“TÜRKİYE’DEN DÖNÜŞTE AMELİYAT OLMAM GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİM”

Türkiye’deki Beşiktaş kariyerinin sonlanmasının ardından yaşadıklarını da anlatan Dele Alli, “Türkiye’den döndüğümde ameliyat olmam gerektiğini öğrendim, zihinsel olarak kötü durumdaydım ve akıl sağlığı için modern bir rehabilitasyon merkezine gitmeye karar verdim. Bağımlılık ve travma ile uğraşıyorlardı. Benim için zamanın geldiğini hissettim. Kötü bir döngüye ve bana zarar veren şeylere yakalandım.” dedi.

“24 YAŞINDA FUTBOLU BIRAKMAK İSTEDİM”

Dele Alli kariyerinde büyük düşüş yaşamaya başladığı dönemlerde futbol kariyerini noktalamayı düşündüğünü itiraf etti. İngiliz futbolcu, “Bir sabah uyandım ve antrenmana gitmem gerekiyordu. Aynaya baktığımı hatırlıyorum ve şimdi emekli olabilir miyim diye soruyordum. 24 yaşındaydım. Sevdiğim şeyi yapıyordum. Benim için bu yürek kırıcıydı. Her zaman her şeyde kendime karşı çıktım. Mutlu olduğumu göstererek savaşı kazanıyordum. Ama içimde savaşı kaybediyordum.” sözlerini kullandı.

NEVILLE: HAYATIMDAKİ EN DUYGUSAL SOHBETTİ

Eski Manchester United efsanesi Gary Neville, Dele Alli ile gerçekleştirdiği röportajın ardından “Hayatımda yaptığım en duygusal, zor ama ilham verici sohbetti.” ifadelerini kullandığı bir tweet attı.

Neville’ın Dele Alli röportajı İngiltere’de büyük yankı uyandırdı.

İLGİLİ HABERLER