Devon Türk Toplum Merkezi faaliyetlerine başladı

 Devon Türk Toplum Merkezi faaliyetlerine başladı

İngiltere’nin South West bölgesinde Devon ve çevresinde yaşayan topluluğumuza yönelik sosyal ve eğitici faaliyetler yapmak amacıyla yeni bir Türk Toplum Merkezi bu hafta faaliyetlerine başladı.

Ilık olarak 1850 yılında Köy okulu olarak inşa edilmiş olan bina daha sonrasında günümüze kadarki süreçte Kilise olarak faaliyet göstermiş, bundan sonraki süreçte de toplumumuza hizmet eden bir yapı olarak faaliyet gösterecektir.

HER KESİMDEN İNSAN İŞTİRAK ETTİ

Toplumumuza hizmet edecek bu yeni Kültür Merkezi’nin açılışına İngiltere Diyanet Vakfı Başkanı Ensari Yentürk, Bristol Sehir Konseyi Üyesi Metin Şen, ve Devon’un farklı bölgelerinden ikamet eden toplumumuzun her kesimden üyeleri iştirak ettiler. Devon Türk Toplum Merkezi’nin açılışın burada ilk Cuma Namazının kılınması ve ardından Ensari Yentürk’ün hayırlı olsun konuşması ile ikramlar eşliğinde yapıldı.

Dernek Başkanı Yasar Oflaz:  “MÜTEŞEKKİRİZ”

Dernek Başkanı İşadamı Yasar Oflaz açılışta: “Devon ve çevresinde yasayan Türk Toplumu olarak yıllardır sürdürdüğümüz sosyal faaliyetlerimizi bu satın almış olduğumuz bina aracılığıyla ete-kemiğe büründürmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz, bu cabalarımızda bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen devletimize ve milletimize müteşekkiriz.” İfadelerini kullandı.

“ÇABALARIMIZ SÜRECEK”

Başkan Oflaz sözlerini: Değerli dostlarım, bu merkezimizi açmak bizlere “Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır” müjdesinin sırrına ermek için yıllardır çabalayan büyüklerimizin, arkadaşlarımızın gayretleri sonucunda nasip oldu elhamdülillah. Bizlerde “Bize yarış bittikten sonra da kosan atlar gerek” düsturuna uyarak, yılmadan yıkılmadan yeni nesillerimiz için cabalarımızı devam ettireceğiz. Bu merkez hayırlara vesile olsun mübarek olsun inşallah.” diye tamamladı.

Adres: 44 Main Road, Pinhoe, Exeter, Devon, UK, EX4 8HS

Iletisim: devonturkishcommunity@gmail.com

Sosyal Medya: https://www.facebook.com/devonturkishcommunity

https://www.facebook.com/groups/685510392838893

İLGİLİ HABERLER