Caria Holidays

Dünya liderlerinden uluslararası pandemi anlaşması çağrısı

 Dünya liderlerinden uluslararası pandemi anlaşması çağrısı

Başbakan Boris Johnson, dünyanın gelecekteki pandemilere hazırlanmasına yardımcı olmak için yeni bir küresel çözüm çağrısında bulunan 20’den fazla dünya lideriyle birlikte The Telegraph’ta ortak çağrı metnine imza attı.

Aralarında Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, gibi isimlerin yer aldığı liderler ortak bir metin hazırlayarak koronavirüs salgınıyla mücadele etmede bütün dünyanın tek vücut olması gerektiği çağrısında bulundu.

PUTIN, BIDEN VE ERDOĞAN YOK

Aralarında Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Joe Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi isimlerin olmadığı 21 lider, “Hiçbir hükümet salgınla tek başına mücadele edemez. Biz bir araya gelmek zorundayız. Araştırma, engelleme, tespit etme ve etkili bir şekilde mücadele etmek için hazırlıklı olmalıyız” açıklamasını yaptı.

Ortak metinde corona virüsü salgınının küresel topluma 1940’lardan beri en büyük tehdit unsuru olduğu vurgulanırken, “1940’larda dünya iki dünya savaşı yaşamıştı, siyasi liderler bir araya gelerek bir sistem kurdu. Amaçları ülkeleri bir araya getirmek ve yalnızlaştırma ve ulusalcılığı yavaşlatmak ve birlikte olursak barış, huzur, sağlık ve güvenlik sağlanabileceğini göstermekti” denildi.

İLGİLİ HABERLER