Caria Holidays

Dünyanın en iyi kentsel markalar listesine Londra damgası

 Dünyanın en iyi kentsel markalar listesine Londra damgası

Dünyanın en iyi kentsel markalar listesine Londra damgası

Uluslararası bir marka değerleme danışmanlığı şirketi olan Brand Finance’ın şehirlere ilişkin verileri baz alarak oluşturduğu Brand Finance City-100 Endeksi’ne göre listenin ilk sırasında Londra var.

100 şehir için oluşturulan listede Çin’den10, Amerika’dan 9, şehir var. Listede Türkiye’den üç şehir var. İstanbul 64., Antalya 71. ve İzmir 80. sırada.

Best City Brands 2023

Pakistan ve Ukrayna son sırada

Bu değerlendirmede 100 üzerinden 84,6 puan alan Londra, dünyanın en iyi kentsel markası seçildi. Onu New York ve Paris izliyor. New York’un puanı 100 üzerinden 83, Paris’in 79,7.

Hindistan Delhi, Bangalore ve Mumbai sırasıyla 95., 96. ve 98. sırada. Ukrayna’nın Kyiv şehri 99., Pakistan’ın Karaçi şehri ise son sırada yer aldı.

Kriterler

Şehir marka algısının değerlendirilmesi, şöhret, turist ve yatırım çekiciliği, yaşam konforu, uzaktan çalışma ve eğitim koşulları ile güzel mimari, konukseverlik ve samimiyet, en iyi alışveriş kriterlerin yer aldığı yedi ana parametreye göre oluşturulan, 20 ülkede 15.000 kişiyle yapılan anket sonuçları 100 puan üzerinden değerlendiriliyor.

Marka şehirler listesinde ilk sırada Londra, İstanbul 64. sırada

İLGİLİ HABERLER