Dünyanın İlk “Covid Free” Gece Kulübü Açılıyor!

 Dünyanın İlk “Covid Free” Gece Kulübü Açılıyor!

Talking Heads grubunu bilenleriniz vardır mutlaka… Bu efsane Amerikalı grubun üyelerinden, hatta kurucu üyelerinden olan David Byrne geçtiğimiz dönemlerde bir gece kulübü açacağını dile getirmişti. Attığı bir tweetle karantinadan bunalan New Yorklular için bir duyuru yapmak istediğini ve bir müzik insanı olarak dünyanın ilk “covid-free” gece kulübü açacağını açıkladı. Dünyanın ilk Covid free mekanıyla ilgili tüm detaylar ise hemen aşağıda…

Yukarıda da belirttiğimiz gibi mekanın lokasyonu New York’ta olacak. Açılan sadece bir mekan değil, aynı zamanda bir proje de olduğu için David Byrne mekanın ismini son zamanlarda hepimizin hasretini çektiği “Social” olarak belirledi. Sosyalleşmek şimdilerde en çok özlenen şeylerden biri olduğu için bizce güzel bir isim seçmiş. Tek seferde en fazla 100 kişiyi ağırlayacak olan bu gece kulübü, bu şanslı 100 kişiyi “Social Distance Hall” isimli bir komisyon aracılığıyla belirleyecek.

New York’un sevilen etkinlik mekanlarından Park Avenue Armory’de açılacak olan Social, sadece bir gece kulübü değil, içerisinde pek çok etkinliği barındıran eşsiz bir mekan olmayı hedefliyor. Byrne sadece projeyi hayata geçirmekle kalmayacak, aynı zamanda Broadway’de set tasarımcısı olan Christine Jones ve koreograf Steven Hoggett ile birlikte canlı müzikten de sorumlu olacak. Böylece Talking Heads grubunu kendi mekanında dinleme şansı bulacağız ya d bulacaklar. Önümüzdeki dönemlerde dünyanın eğlence ve sosyalleşmeye dair yeni normallerinin böyle olacağını düşünürsek, yakın zamanda Avrupa’da da Covid Free gece kulüplerinin hayata geçeceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Fakat sadece kısıtlı kontenjana sahip olan bu mekanlar, evlerinde yeterince vakit geçirmiş ve oldukça sıkılmış olan milyonlarca insana yeter mi, o bir muamma!

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published.