Eczacıbaşı VitrA, tasarımın merkezi Londra’da showroom açtı

 Eczacıbaşı VitrA, tasarımın merkezi Londra’da showroom açtı

İngiltere’de 30. yılını kutlayan VitrA, Londra’da yaratıcı endüstrilerin merkezi Clerkenwell’de showroom açtı.

Dünyada metrekareye en çok tasarımcı ve mimarın düştüğü yer olarak bilinen tarihi bölgedeki 520 metrekarelik showroomda, İngiliz tasarım ikonu Tom Dixon’ın Liquid serisinin de aralarında bulunduğu en yeni koleksiyonlar sergileniyor.

İKİ AYRI ÖDÜL

VitrA London showroomu açılır açılmaz iki ayrı ödüle de layık görüldü. Londra Tasarım Ödülleri kapsamında iç mekan tasarımı kategorisinde perakende alanında altın ödül kazanan showroom, The Designer Award’da da banyolar için yılın en iyi sergileme alanı ödülünü aldı.

Showroomun tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Atalay Gümrah, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri CEO’su Özgen Özkan, VitrA Karo CEO’su Hasan Pehlivan ve Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Emre Eczacıbaşı katıldı.

120 ÜLKEYE İHRACAT

Bülent Eczacıbaşı, burada yaptığı konuşmada, Topluluk olarak bu yıl 80’inci yıl dönümlerini kutladıklarını, bugün itibarıyla 3 kıtada üretim ve 120 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

Yapı ürünleri iş kolunun geldiği noktayı, dünya çapında bir başarı öyküsü olarak gördüğünü belirten Eczacıbaşı, “Bu başarıda da VitrA’nın çok özel ve önemli bir rolü var. London VitrA showroomu, tasarım alanında standartlarımızın ne kadar yüksekte olduğunu temsil etmesi yönünden gurur duyduğumuz bir yatırım. VitrA, İngiltere’de 30. yılını kutluyor. Keşke daha önce gelseydik, bugün çok farklı noktalarda olurmuşuz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER