Eğitimde Kovid telafisi: Yaz okulları geliyor…

 Eğitimde Kovid telafisi: Yaz okulları geliyor…

İngiltere’deki ortaokullardan, Kovid nedeniyle kaybedilen zamanı telafi etmek için yaz döneminde yüz yüze eğitim vermeleri istenecek.

İngiltere hükümeti; geçen Mart’tan bu yana ulusal kısıtlamaların, öğrencilerin yaklaşık yarım okul yılı kaybetmesine neden olduğu için harekete geçti. Ocak ayında telafi projeleri için 300 milyon sterlinin yanı sıra fazladan 420 milyon sterlin ile toplamda 720 milyon sterlinlik fonun eğitimde kullanıma sokulacağı belirtildi.

JOHNSON: “ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ YER SINIFLARI”

Başbakan Boris Johnson, bu paranın pandemi nedeniyle çocukların eğitimden geride kalmamasına yardımcı olacağını belirterek, “öğretmenler ve ebeveynler “evde eğitimle kahramanca bir iş” yaptılar ancak çocuklar için en iyi yer sınıfları” diye konuştu.

Potansiyel olarak bu yıl 7. sınıfa geçecek olanlar öncelikli olmak üzere, en çok ihtiyaç duyan öğrenciler için yaz okulları başlatılacağı belirtildi.

Öğretmen birlikleri ise, bu paranın direkt olarak 8 Mart’tan itibaren açılacak okullara tahsis edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplam 720 milyon sterlinlik paket şunları içeriyor:

Eyalet ilkokulları ve ortaokulları için yaz okullarını, kulüpleri ve etkinlikleri artırmak için bir kereye mahsus 302 milyon sterlinlik “iyileşme primi”.

Hangi öğrencilerin yararlanacağına karar vermekle görevli öğretmenler ile Yüz yüze orta öğretim yaz okullarını finanse etmek için 200 milyon sterlin.

200 milyon sterlin değerindeİlk ve orta öğretim öğrencileri için genişletilmiş bir ulusal ders programı ve 16 ila 19 yaşındakiler için genişletilmiş bir öğrenim fonu.

Erken yaşta dil gelişimini desteklemek için 18 milyon sterlinlik finansman.

İLGİLİ HABERLER