Caria Holidays

Elle çizdiği harita sayesinde 30 yıl sonra annesine kavuştu

 Elle çizdiği harita sayesinde 30 yıl sonra annesine kavuştu

Çin’de çocukken kaçırılan Li Jingwei, elle çizilmiş bir harita sayesinde 30 yıl sonra ailesine kavuştu.

Çin yayın organı The Paper’a kounşan Jingwei, 1988’de ailesinin Yunnan bölgesindeki köyünden tanıdığı bir kişi tarafından kaçırılarak Henan’a götürüldüğünü ve burada başka bir ailenin yanında büyüdüğünü belirtti.

AKLINDA KALANLARI ÇİZDİ

Kaçırıldığının farkında olduğunu ancak gerçek ismini bile bilmediği için ailesine dönmenin yolunu bulamadığını ifade eden Jingwei, Çocukken evini özledikçe köyünün resimlerini çizmeye başladığını söyleyen Jingwei, 4 yaşında gördüklerinden aklında kalanları neredeyse her gün kağıda dökmeye başladığını belirtti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

İnternette gördüğü başarı hikayelerinden etkilenen Jingwei, şansını denemek için hafızasından köyünün detaylı bir haritasını çizerek sosyal medyada paylaştı.

Paylaşım Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın dikkatini çekti ve yetkililer durumu araştırmaya başladı. Araştırma sonucunda yetkililer Zhaotong’da yaşayan bir kadının Jingwei’in annesi olabileceği sonucuna vardı. 28 Aralık’ya yapılan DNA testi şüpheleri doğruladı.

“DİŞLERİMİZ BİLE AYNI”

Testten sonra ikili, video bağlantı ile konuştuktan sonra 1 Ocak’ta Henan’daki polis merkezinde bir araya geldi. Annesini hemen tanıdığını belirten Jingwei, “Dudaklarımız, hatta dişlerimiz bile aynı” dedi.

İLGİLİ HABERLER