Elon Musk, Twitter’ın resmen sahibi oldu

 Elon Musk, Twitter’ın resmen sahibi oldu

Aylarca süren müzakerelerin ardından Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ın resmen yeni sahibi oldu.

Musk’ın şirketin kontrolünü eline aldıktan sonra aralarında CEO Parag Agrawal’ın da bulunduğu üst düzey yöneticileri kovduğu bildirildi. Reuters’ın aktardığına göre Agrawal ve kovulan bir başka isim olan CFO Ned Segal, anlaşma hayata geçerken San Francisco’daki Twitter ofisinden güvenlik eşliğinde çıkarıldı. Şirketin yasal politikalar departmanının başındaki Vijaya Gadde’nin de kovulduğu bildirildi.

Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimleri Nisan ayında başlamıştı. New York Times’ın farklı kaynaklardan doğruladığına göre 44 milyar dolarlık anlaşma hakkındaki son pürüzler perşembe akşamı giderildi ve resmen sonuçlandırıldı.

HER TÜRLÜ YORUMA AÇIK OLACAK

Kendini “mutlak bir ifade özgürlüğü destekçisi” olarak nitelendiren Musk, Twitter’ı “her türlü yoruma daha açık bir alan” haline getirmek istediğini söylemiş ve platformu satın alması durumunda eski ABD başkanı Donald Trump’ın yasağını kaldıracağını ifade etmişti.

Musk, anlaşmanın sonuçlanmasının ardından Twitter’ın logosuna göndermede bulunarak “Kuş özgürleştirildi” yazdı ve profilindeki ‘bio’sunu ‘Twit başı’ diye değiştirdi.

İLGİLİ HABERLER