• 14/04/2024

Eski başdanışmanı Johnson’ı sırtından vurdu

 Eski başdanışmanı Johnson’ı sırtından vurdu

İngiliz basını Başbakan Boris Johnson ve eski Başdanışmanı Dominic Cummings ekseninde yaşanan mesaj skandalını gündemine taşıdı.

The Guardian’ın haberine göre; Başbakanlık Kabine Ofisi, Boris Johnson’ın milyarder iş adamı James Dyson ile mesajlaşmasının sızdırılması konusunda dâhili bir soruşturma başlatacak. 

RAPORLARDA CUMMINGS VAR

Başbakanlık Ofisi 10 Numaradaki kaynaklar, başbakanın eski danışmanı Dominic Cummings’i sızıntının kaynağı olmakla suçlayan raporların olduğunu bildirdi.

Sızdırılan mesajlarda Johnson’ın Dyson’a, şirket çalışanlarıyla ve vergilerle ilgili yaşadığı sorunları çözme sözü verdiği öğrenildi.

DİĞER YAZIŞMA VELİAHT PRENSLE

Diğer bir yazışmanın ise Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’a ait olduğu belirtildi. Selman’ın İngiltere Premier Ligi’nde mücadele eden Newcastle United’ı satın almak istediği sıradaki problemlerini Johnson’a ilettiği ifade edildi.

BORIS JOHNSON HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Hükümet kaynakları, Johnson’ın; Cummings’in yaptığı iddia edilen sızıntıdan dolayı “hayal kırıklığına uğradığını” ve “üzüldüğünü” ve bu durumun hükümetin icraatlarını “baltaladığından” şikayet ettiler.

Öte yandan, Boris Johnson’ın hükümet ile ilgili konularda özel cep telefonunu kullanması da eleştiri konusu oldu.

İLGİLİ HABERLER