EURO 2021 için ‘tek ülke’ iddiası: İngiltere

 EURO 2021 için ‘tek ülke’ iddiası: İngiltere

Koronavirüs nedeniyle bu yıla ertelenen EURO 2020 için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 11 Haziran’da başlaması planlanan turnuvanın 12 ülkede değil, sadece İngiltere’de düzenlenmesi gündemde…

Koronavirüs salgını yüzünden 11 Haziran 2021’e ertelenen EURO 2021’nin geleceği hakkındaki belirsizlikler sürerken, yeni bir iddia daha gündeme oturdu.

12 ülkede (İngiltere, Almanya, Rusya, Hollanda, İtalya, İspanya, Danimarka, İskoçya, İrlanda, Macaristan, Romanya ve Azerbaycan) düzenlenmesi planlanan turnuvanın tek ülkede oynanmasının daha güvenli olacağını düşünen UEFA’nın, en uygun ülke olarak İngiltere’yi seçtiği öne sürüldü.

Mutasyonlu virüsün görüldüğü İngiltere’de maçların oynatılması kararının nasıl karşılanacağı belirsizliğini korurken, UEFA’dan konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

BeIN Sports’un İtalyan muhabiri Tancredi Palmieri’nin iddiasına göre; UEFA Nisan ayının ortalarında kesin kararını verecek ve konuyla ilgili olarak duyuru yapacak. Geçtiğimiz günlerde Daily Mail’de yer alan haberde, turnuvanın İngiltere, Rusya, Portekiz ve Almanya’da düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmişti.

Times’ın haberinde ise, grup maçlarında ülkelerdeki yerel seyircilerin maçlarda tribünde olacağı ve salgının durumuyla aşılama etkinliğine bakarak taraftar alımının başlanacağı belirtilmişti.

Sözcü

İLGİLİ HABERLER