Caria Holidays

Futbol antrenörü çift taraflı ajan çıktı

 Futbol antrenörü çift taraflı ajan çıktı

Almanya’nın dış istihbarat teşkilatı Bundesnachrichtendienst’te (BND) çalışan ve Rusya adına ajanlık yaptığı iddiasıyla tutuklanan casusun kimliğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Telegraph’ın bildirdiğine göre, ajanın tam adının Carsten Linke olduğu ve Bavyera eyaletinde yer alan Weilheim in Oberbayern kasabasında doğduğu bilgileri paylaşıldı.

İki çocuk sahibi 52 yaşındaki Linke’nin memleketinde tanınmış kişilerden biri olduğu, hatta kendisinin TSV Weilheim futbol kulübünün altyapısında antrenörlük yaptığı ifade edildi.

Carsten Linke

BAZEN AYLARCA KULÜBE UĞRAMIYORDU

Öte yandan kasaba sakinleri, Linke’nin gençler için bir “baba figürü” gibi olduğunu ama bazen aylarca kulübe uğramadığını belirtti.

Haberde, Linke’nin bir süre Alman ordusunda görev yaptığı, daha sonraysa BND’ye atandığı yazıldı. Eski askerin ilk etapta BND’nin Pullach kasabasındaki iletişim ofisinde çalıştığı, burada hızla yükseldiği, daha sonra da terfi alarak 2019’da başkent Berlin’deki ana merkeze atandığı bilgisi paylaşıldı.

Linke’nin Kremlin adına ajan olarak nasıl ve ne zaman çalışmaya başladığı henüz bilinmiyor.

Haberde, Linke ve eşinin TSV Wilheim’ın spor tesisinde hafta sonları barbekü partileri düzenlediğine ve casusun, Kremlin’le bağlantılı biriyle burada görüşmüş olabileceğine dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERLER