Gatwick’teki uçuş iptalleri Ryanair CEO’sunu isyan ettirdi

 Gatwick’teki uçuş iptalleri Ryanair CEO’sunu isyan ettirdi

Gatwick’teki uçuş iptalleri Ryanair CEO’sunu isyan ettirdi

Gatwick Havalimanı’ndaki uçuşlar, hava trafik kontrolörlerinin yetersizliği nedeniyle Perşembe günü kısa sürede iptal edildi, ertelendi veya yönlendirildi. Ryanair patronu ise isyan bayrağını çekti.

Gatwick, 22 iptali doğrularken, FlightRadar24 web sitesi havalimanına giriş ve çıkışta yüzlerce uçuşun ertelendiğini söyledi.

Ulusal Hava Trafik Hizmetleri (Nats), personel sıkıntısı nedeniyle özür diledi.

Gatwick Havaalanı Cuma günü normal bir hizmet beklendiğini söyledi.

Kesinti, Nats’taki teknik bir sorunun Birleşik Krallık genelinde 2.000 uçuşun iptal edilmesine yol açmasından iki haftadan biraz daha uzun bir süre sonra gerçekleşti.

EasyJet Perşembe günkü gecikmeler ve iptallerden duyduğu hayal kırıklığını dile getirirken Ryanair patronu Michael O’Leary, Nats Başkanı’nı istifaya çağırırken; “Nats CEO’su Martin Rolfe’nin Birleşik Krallık ATC’de yeterince personel bulundurmaması nedeniyle daha fazla uçuşun ve yüzlerce yolcunun Gatwick Havalimanı’na gidiş-dönüşte gecikme yaşaması kabul edilemez. Havayolları Nats’a her yıl milyonlarca sterlin ödüyor ve yolcularının Birleşik Krallık’taki ATC personeli eksikliği nedeniyle önlenebilir gecikmeler yaşadığını görmek zorunda olmamalılar” dedi.

İLGİLİ HABERLER