Caria Holidays

George Floyd Davasında Sonuç: Chauvin %100 Suçlu

 George Floyd Davasında Sonuç: Chauvin %100 Suçlu

Aylardır dünya gündeminde olan bir haberdi George Floyd’un eski polis memuru Chauvin tarafından öldürülmesi… Konunun bir cinayet mi yoksa bir hata mı olduğu uzun dönemdir tartışılıyor. George Floyd davası ile ilgili tüm gelişmeleri buradan sizlerle daha önce paylaşmıştık… Neredeyse haftalardır beklenen; pek çok tanığın dinlendiği, cinayet anına ait videoların paylaşıldığı, doktor raporlarının gündeme geldiği o dava sonunda sonuçlandı. George Floyd’un talihsiz şekilde gerçekleşen ölümü ile ilgili mahkeme jürisi Chauvin’i ikinci derece cinayetten suçlu buldu ve tutukladı.

Dava süresince tutuksuz yargılanan eski polis memuru Chauvin, sonunda kolunda kelepçeler ile tutuklanarak mahkeme salonunu terk etti. Chauvin’in ne kadar süre tutuklu kalacağı yani hüküm giyeceği henüz belli değil. 2 ay sonra görülecek olan bir diğer mahkemede jüri, Chauvin’in cezasının ne olduğuna karar verecek. Fakat ikinci derece yani planlı olmayan cinayet için hüküm süresi 40 yıl olarak biliniyor. Ayrıca ölüme sebebiyet verme suçundan ek olarak 10 yıl hapis ya da 20 bin dolar para cezası ödenmesi gerekiyor. 

Sonuç olarak Chauvin’in planlı olmadan ama kasıtlı olarak George Floyd’u öldürdüğü kanıtlanmış durumda ve bunun için en ağır şekilde cezalandırılması en büyük dileğimiz. 

İLGİLİ HABERLER