George Floyd’un Ailesi Konuştu: “Bu Dünyanın Travması!”

 George Floyd’un Ailesi Konuştu: “Bu Dünyanın Travması!”

George Floyd davası tüm hızıyla devam ederken, cinayet zanlısı eski polis memuru Derek Chauvin cinayet davası boyunca bambaşka bir senaryo yazmayı sürdürüyor. Bu sırada mahkeme salonunun dışında yas tutan insanlar bir araya gelip konuşma yapıyor. George Floyd’un ailesinin ve yakınlarının da yer aldığı bu yas dolu buluşmada, dokunaklı bir basın toplantısı gerçekleştiriliyor.

Daunte Wright ve George Floyd’un perişan akrabaları, iki ölümcül polis şiddeti vakası ve sonrasında yaşadıkları kederi dile getirmeye çalışıyorlar… Aileden; “Dünya travma geçiriyor, başka bir Afrikalı Amerikalı’nın öldürülmesini izliyor.” şeklinde bir cümle gelirken öte yandan, Pazartesi günü mahkemede ifade veren George Floyd’un erkek kardeşi Philonise Floyd, “Her gün uyandığımda, bu dünyanın şimdiki gibi bu kadar karışıklık içinde olabileceğini hiç düşünmemiştim. Minneapolis, artık bunu halının altına süpüremezsiniz. Biz buradayız ve bu aile için savaşacağız, tıpkı kardeşimizin adaleti için savaşacağımız gibi… ” ifadelerini dile getirdi.


Ailenin avukatı ise bu ifadeler karşısında “inanması güç bir durum” yaşandığını ve bunun çok acı olduğunu dile getiriyor. George Floyd davası tüm hızıyla devam ederken, sonuçlar konusunda neler olacağı hala merak konusu… Acılı ailenin basın toplantısında dile getirdiği bir diğer ayrıntı ise, bunun sadece kendi adlarına bir travma olmadığı… Floyd’un ailesi ve yakınları, “bu dünyanın travmasıdır.” görüşünü savunmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER