Caria Holidays

Halk ünvanlarının ellerinden alınmasını istiyor

 Halk ünvanlarının ellerinden alınmasını istiyor

Yapılan bir anket, İngilizlerin birçoğunun Sussex Dükü ve Düşesi’nin Amerikalı gazeteci Oprah Winfrey ile röportaj vermelerinin yanlış olduğuna inandığını ortaya koydu.

Alman haber ajansı DPA’ya göre anket, çoğunluğun, Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın açıklamalarının Kraliçe II. Elizabeth’i başarısızlığa uğrattıklarına ve unvanlarının ellerinden alınması gerektiğine inandığını gösterdi.

Anket, geçtiğimiz (Pazartesi) milyonlarca İngiliz’in ITV’deki röportajı izlemesinin ardından İngiliz gazetesi “Daily Mail” tarafından yapıldı.

Katılımcılara Meghan’ın kraliyet ailesi içindeki ırkçılık hakkındaki yorumları sorulduğunda, çoğu ona inanmadıklarını söyledi.

Anket, Meghan’ın şuanda Prens Andrew’den sonra daha az popüler olan kraliyet karakteri olduğunu ortaya koydu. Ayrıca ankete katılanların çoğu, Meghan ve Harry’nin görev yerine medyanın ilgisini tercih ettiğini belirtti.

Sonuçlar, gençlerin Harry ve Meghan’a inanmaya daha istekli olduğunu İngiltere’de yaşlılar ve gençler arasında bir bölünme olduğunu gösterdi.

Gençlerin %52’si Sussex Dükü ve Düşesi’ne inandıklarını söylerken, 45 yaş ve 50 yaşın üzerindekilerin %50’si Kraliçe Elizabeth’e inandıklarını belirtiyor.

Ankete katılanların %54’ü, Prens Philip hastanedeyken röportajın zamanlamasının bir “hata” olduğunu söyledi.

Anketin sonuçları, çoğunluğun kraliyet ailesinin Meghan’a karşı ırkçılık yaptığına inanmadığını, %41’inin bu konuda söylediklerine inanmadığını, %34’lük bir kesimin ise ona inandığını gösterdi.

%57’si röportajın kraliyet ailesine zarar verdiğine inanırken, %54’ü Kraliçe’nin hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Her yaş grubundan ankete katılanların çoğu, İngiliz vergi mükelleflerinin yurtdışında Harry ve Meghan için koruma masraflarını karşılamaması gerektiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER