Caria Holidays

Harry’den dobra açıklamalar: ‘Psikolojimi bozdu’

 Harry’den dobra açıklamalar: ‘Psikolojimi bozdu’

Prens Harry, “toksik” İngiliz medyasının psikolojisini bozması nedeniyle kraliyet görevlerinden çekildiğini açıkladı. Bunun kamusal görevlerden uzaklaştığı anlamına gelmediğini ekledi.

Prens Harry Reuters’e yaptığı açıklamada, “Hepimiz İngiliz medyasının nasıl olabildiğini biliyoruz, benim zihinsel sağlığımı bozuyordu, toksik birşey gibi. Bu nedenle her eşin, her babanın yapması gereken şeyi yaptım, ailemi buradan çıkarmam gerekiyordu” diye konuştu.

Geçen hafta Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth’in torunu ve eşi Meghan’ın kraliyet ailesiyle yollarını ayırdığını, görevlerine geri dönmeyeceğini ve patronajlarını kaybettiklerini açıkladı.

36 yaşındaki Prens Harry ve 39 yaşındaki eşi Meghan, 2020 Ocak ayında kraliyet görevlerinden ayrılarak okyanus ötesinde yeni bir hayat kurma niyetlerini açıklamalarıyla sarayı sallamışlardı.

Independent’ın haberine göre, çift Kaliforniya’ya yerleşmeden önce İngiliz tabloid basınının, babası beyaz ve annesi Afro-Amerikalı olan Meghan’a yönelik ırkçılığa varan yaklaşımlarından rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER