• 18/05/2024

Heathrow Havalimanı’nda Boş Durumdaki İki Yolcu Uçağı Çarpıştı

 Heathrow Havalimanı’nda Boş Durumdaki İki Yolcu Uçağı Çarpıştı

Heathrow Havalimanı’nda Boş Durumdaki İki Yolcu Uçağı Çarpıştı

Londra Heathrow Havalimanı’nda Virgin Atlantic uçağı ile bir British Airways uçağı arasında kanat çarpışması meydana geldi. Sosyal medyada dolaşan görüntülerde, Virgin Atlantic uçağının kanadının British Airways uçağının kanadıyla çarptığı görülüyor. Acil servisler hızla olay yerine sevk edilirken, havalimanındaki bölgenin güvenlik altına alındığı belirtildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Londra Heathrow Havalimanı’ndaki boş bir Virgin Atlantic uçağının kanat ucunun sabit bir British Airways uçağıyla çarpıştığı açıklandı.

İngiltere’nin en yoğun havalimanı olan Heathrow, herhangi bir yolcu yaralanmasının bildirilmediğini ve havalimanının operasyonları üzerinde devam eden herhangi bir etki beklemediğini söyledi.

British Airways yaptığı açıklamada, “Uçağımız mühendislik ekiplerimiz tarafından değerlendiriliyor ve müşterilerimiz üzerindeki etkiyi sınırlamak için alternatif bir uçak sağladık.” dedi.

Virgin Atlantic, boş Boeing 787-9’un uçuşunu yeni tamamladığını ve olay Terminal 3’te meydana geldiğinde havaalanının başka bir yerine çekildiğini söyledi.

Virgin Atlantic sözcüsü şunları söyledi: “Tam ve kapsamlı bir soruşturma başlattık ve mühendislik ekiplerimiz, şimdilik hizmet dışı bırakılan uçakta bakım kontrolleri yapıyor.”

Heathrow, olaya müdahale etmek için acil servislerle ve iki havayoluyla birlikte çalıştığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER