bellonareklam1

Hint varyantı İngiltere’nin “tam serbestlik” planını bozabilir

 Hint varyantı İngiltere’nin “tam serbestlik” planını bozabilir
iinternational supermarket

İngiltere Hint varyantının yayılmasını önlemek için bir dizi önlem hazırlığı yapıyor.

BBC’nin bildirdiğine göre; Hükümet yetkilileri ve bilim insanları durumun kötüye gitmesi durumunda 21 Haziran’da Covid-19 kısıtlamaların tamamen kaldırılmasının rafa kalkabileceğini belirtiyorlar. Yerel kısıtlamalar gündemde…

YEREL KISITLAMALAR GELEBİLİR

Hükümet yetkilileri, ikinci doz aşı tarihlerinin öne çekilebileceği ve Hint varyantından kötü etkilenen bölgelere yerel kısıtlamalar getirilebileceğini söyledi. Aşıdan Sorumlu Bakan Yardımcısı Nadhim Zahawi, alınacak önlemlerin aynı zamanda çok kuşaklı hanelerde gençlerin aşılanmasını da içerebileceğini söyledi.

ZAWAHİ: “21 HAZİRAN’A GEÇİŞ İÇİN ŞARTLAR VAR

Zahawi, 21 Haziran’daki kısıtlamaların hafifletilmesinin hükümetin yerine gelmesini beklediği dört şarta bağlı olduğunu hatırlatarak, “Bunlardan en önemlileri aşıların etkili olmaya devam etmesi ve yeni varyantların risk yaratmaması” olduğunu söyledi.

PROF. HUNTER: “21 HAZİRAN HİNT VERSİYONU NEDENİYLE ŞÜPHELİ

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü Covid danışma komitesinde yer alan bilim insanı Prof. Paul Hunter, 21 Haziran’da kısıtlamaların tamamen kaldırılması planının Hint versiyonu nedeniyle şüpheli olduğu konusunda görüş bildirdi. Şu anda, Hint varyantının daha genç, aşılanmamış insanlarda yayıldığını, ancak yaşlılarda vakalar artarsa ​​hastaneye kabullerin de artacağını ve NHS’ye baskının artacağını söyledi.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (PHE),  Birleşik Krallık’taki vakaların ikiye katlanarak 5 Mayıs’a kadar 520 olan vaka sayısının 13 Mayıs Perşembe günü 1.313 olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER