• 20/05/2024

Hull’da bir cenaze evine yönelik soruşturma kapsamında cesetler tesisten çıkarıldı

 Hull’da bir cenaze evine yönelik soruşturma kapsamında cesetler tesisten çıkarıldı

PA MEDIA

İngiltere’de polis yetkilileri, Hull’da Legacy Bağımsız Cenaze Evi’nden Hessle Yolu şubesinden polis soruşturmasının bir parçası olarak çok sayıda cesedin çıkarıldığını söyledi

Humberside Polisi, “bir ölünün bakımı” konusunda endişe duyulan bir raporun ardından Legacy Bağımsız Cenaze Müdürleri hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Firmanın Hull’daki Hessle Road, Anlaby Road ve Beverley’deki üç şubesinde kordonlar mevcut.

Emniyet Müdürü Yardımcısı Thom McLoughlin, memurların yerel konseyler ve adli tabip ile birlikte çalıştığını belirterek; “Bize sunulan raporda ifade edilen koşulları ve endişeleri tam olarak anlamak için birlikte kapsamlı araştırmalar yürütüyoruz. Bunun bir parçası olarak, şu anda çok sayıda ölen kişiyi Hull’daki Hessle Yolu’ndaki tesislerden Hull’daki yerel otorite morguna taşıma sürecindeyiz. Soruşturma, bu yerlerde ölenlerin bakımıyla ilgili depolama ve yönetim süreçleriyle ilgili endişelerle ilgili” dedi.

Humberside Polisi, haberlerden endişe duyanlar için iki yardım hattı numarası oluşturulduğunu; hem Birleşik Krallık içinden, hem de yurtdışından aranabileceği belirtildi.

Firmanın Beverley, Doğu Yorkshire’daki Beckside’da bir şubesi bulunduğu belirtildi.

Emniyet Müdürü Yardımcısı Thom McLoughlin; “Halihazırda halkın ilgili üyelerinden çok sayıda telefon aldık ve bildirilen endişelerden etkilenmiş olabilecek her aileyle doğrudan temas kurmak için mümkün olduğunca sıkı çalıştığımıza dair kişisel güvencemi sunmak istiyorum. Lütfen kamuoyundan saygılı kalmasını ve spekülasyondan kaçınmasını rica ediyorum. Bu soruşturmanın merkezinde kalbi kırılmış ve harap olmuş aileler olacak ve toplumumuzdaki yaslı ailelere en üst düzeyde saygı gösterilmesini istiyoruz.” Dedi.

Web sitesine göre Legacy Bağımsız Cenaze Direktörleri 2010 yılında kurulmuş bir aile şirketi.

İLGİLİ HABERLER