• 02/03/2024

İngiliz istihbaratı bu kez de Instagram’a sızdı !

 İngiliz istihbaratı bu kez de Instagram’a sızdı !

İngiltere’nin iç istihbarattan sorumlu gizli servisi MI5 da sosyal medyada yerini aldı. Instagram hesabı açan kurumun, açıldıktan hemen sonra 20 binden fazla takipçiye ulaştı.

Kurumu tanıtmak amacıyla açılan Instagram hesabının ilk paylaşımı:  “Bu bölmelerin arkasında Birleşik Krallık’ın en iyi saklanan sırlarından bazıları yatıyor” oldu.

MI5’ın hesabında Londra’da bulunan genel merkezinin bodrum katındaki bulunan MI5 müzesinden görüntüler de ilk kez paylaşılacak.

MI5 direktörü Ken McCallum, daha önce konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; MI5’ın gençlere ulaşması ve onlara açılması için yeni yolların olduğunu belirtmişti.

“Yaptığımız işlerin çoğunun görünmez kalması gerekiyor, ama bizim görünmez olmamız gerekmiyor” diyen McCallum, The Daily Telegraph’ta bir yazı kaleme alarak şunları belirtti;

‘İKİLEM YAŞIYORUZ’

“Giderek daha açık hale gelen bir dünyada, MI5 ve herhangi bir istihbarat organizasyonu bir ikilemle karşı karşıya. Bir yandan, halka hizmet etme ve ülkeyi güvende tutma yeteneğimiz büyük ölçüde gizli faaliyetlere bağlıyken, diğer yanda da ülkeyi güvende tutma becerisi, bize yardım edebilecek ve karşılığında bizim de yardım edebileceğimiz insanlara ulaşmamıza bağlı.”

İLGİLİ HABERLER