İngiliz tatilcilerin Türkiye ve Yunanistan aşkı kabardı

 İngiliz tatilcilerin Türkiye ve Yunanistan aşkı kabardı

Coivd 19 dünya genelinde can almaya devam ederken, aşılamaya hızlı başlayan ve şimdiye kadar 30 milyon kişiyi aşılayan İngiltere’de yaklaşan turizm sezonu öncesi gözler olası tatil fırsatlarına çevrildi. Ön plana çıkan iki ülke ise Yunanistan Ve Türkiye oldu.

Tatil planlarının tartışıldığı şu günlerde, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın ülkelerin risk durumlarına göre sınıflandırılacağı ‘trafik ışığı’ sistemini devreye sokması bekleniyor. Buna göre ülkeler, aşılama, hastalık ve mutasyon oranları gibi kriterlere göre değerlendirilecek.

PASKALYA SESSİZ GEÇİYOR: UMUTLAR YAZ TATİLİNE

İngiliz yayın organı Financial Times; bu gelişmeler ışığında İngiltere’de yaşayanlar için en gözde tatil bölgelerini okuyucuları için inceledi. Haberde; bu yıl Paskalya Tatili döneminin, geçtiğimiz yıllara nazaran, sessiz ve hareketsiz geçtiği bildirilirken, ülkeden ülkeye farklılık gösterecek kısıtlamalara rağmen Mayıs sonrası için rezervasyonların artış göstermeye başladığını yazdı.

EN ÇOK RAĞBET İNGİLTERE VE YUNANİSTAN’A

İngiliz turistlerin en çok rağbet gösterdiği iki ülkenin Yunanistan ve Türkiye olduğunu vurguladı. Bu süreçten en çok fayda sağlayanların Türkiye ve Yunanistan olduğu belirtilen yazıda, 2019’daki son normal turizm sezonuna göre artış yaşanacağına dikkat çekildi.

İngiliz turistlerin geleneksel tatil destinasyonlarından İspanya, Fransa, İtalya ve Portekiz, 2019 yılına yapılan kıyasla rezervasyonlarda düşüş gösteren ülkeler arasında yer aldı.

İLGİLİ HABERLER