Caria Holidays

İngiltere 54 yaşındaki generalin sıra dışı davranışını konuşuyor

 İngiltere 54 yaşındaki generalin sıra dışı davranışını konuşuyor

İngiltere Hava Kuvvetleri (RAF) komutan yardımcısı Andrew Turner’ın bahçesinde çıplak gezdiği gerekçesi ile komşuları tarafından polise şikâyet edilmesi ülkede şok etkisi yarattı.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bir sonraki Kraliyet Hava Kuvvetleri komutanı olması beklenen 54 yaşındaki Turner görevinden alındı.

Hava Kuvvetleri’nden de konu ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada ‘Bir RAF subayını ilgilendiren ve polis soruşturmasına konu olan olayın varlığından haberdarız’ ifadesi yer aldı.

Komşu Simon Herbert ise basına yeni açıklamalarda bulundu. Herbert ailesi ile birlikte generali çıplak halde gördüklerinde ilk etapta onun sağlığı için endişelendiklerini belirtti.

Ancak komşu Turner’ın hareketlerinden sonra olayda bir kasıt olduğu fikrine vardıklarını ve polisi aradıklarını söyledi.

Herbert yaşadıklarını şu sözlerle anlattı;

‘Bana doğru döndüğünde yüzünü görebiliyordum ve bir şok ya da şaşkınlık ifadesi vardı. Andrew’un ayakkabı bile giymeden tamamen çıplak olduğunu görebiliyordum.’

ÖZÜR MEKTUBU GÖNDERDİ

Herbert ve ailesine 10 Şubat bir özür mektubu gönderen Andrew Turner, söz konusu olayı kasıtlı olarak yapmadığını iddia etti.

İLGİLİ HABERLER