Caria Holidays

İngiltere enerji ihracatını artıracak

 İngiltere enerji ihracatını artıracak

İngiltere enerji ihracatını artıracak

İngiltere, karbon fiyatlarındaki düşüşün gaz ve kömür santrallerinde elektrik üretimini daha ucuz hale getirmesi nedeniyle bu kış kıtaya elektrik satışlarını artıracak.

 Fiyat farkı, İngiltere hükümetinin piyasa reformlarının bir parçası olarak emisyon salımı yapanlar üzerindeki yükü hafifletme yönündeki son kararının bir sonucu. İzin bolluğu, bu yıl karbon fiyatlarının yüzde 50 düşmesine oldu; Avrupa Birliği vadeli işlemleri için ise bu oran yüzde 3’ün altındaydı. Bu, İngiltere’in enerji santralleri filosu için kıtadakilere göre rekabet avantajı anlamına geliyor.

 İngiltere’de maliyetlerin düşük kalması muhtemel, bu da deniz altı kabloları yoluyla Fransa, Hollanda ve Belçika’ya daha fazla ihracat yapılmasını teşvik edecek. S&P Global Commodity Insights, fiili ihracatları ayırmadan, Britanya genel olarak alıcı olmaya devam ederken, adaya yapılan net ithalatın ilk çeyrekte dört terawatt saatin biraz altında, yani bir yıl öncesine göre yarı yarıya görüldüğünü belirtti.

 Endüstri danışmanı EnAppSys BV’nin direktörü Jean-Paul Harreman, “Avrupa’nın gaz santralleri normalde İngiltere’den önce gönderiliyor, ancak bu düzen değişti. Bu, İngiltere’nin bu kış muhtemelen kıtadaki komşularına normalden daha fazla enerji göndereceği veya daha az enerji ithal edeceği anlamına geliyor.” yorumu yaptı.

İLGİLİ HABERLER