İngiltere erken seçime gidiyor

 İngiltere erken seçime gidiyor

İngiltere erken seçime gidiyor

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, haftalık kabine toplantısının ardından, 10 Numara Başbakanlık Ofisi önünde önemli duyurular yaptı. Sunak 4 Temmuz’da genel seçimlere gidileceğini duyurdu.

Sunak, konuşmasına, son beş yılda ülkenin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en zorlu dönemlerinden geçtiğini vurgulayarak başladı. Bu zorlukları aşma çabalarının devam ettiğini vurguladı.

Ekonomik İstikrarın Önemi

Başbakan, ekonomik istikrarın her türlü başarının temeli olduğunu vurgulayarak, İngiltere ekonomisinin büyümeye devam ettiğini ve enflasyonun normale döndüğünü belirtti. Ayrıca, faiz oranlarının düştüğünü ve hükümetin planının işe yaradığını ifade etti.

Erken Genel Seçim Düşüncesi

Sunak, şimdi ulusa sorulması gerekenin “Kime güveniyorsunuz?” sorusu olduğunu belirterek, 4 Temmuz’da genel seçimlere gidileceğini duyurdu. Bu önemli kararı, İngiltere Kralı ile yapılan görüşme sonrasında aldığını ve kralın bu talebi kabul ettiğini açıkladı.

Seçmenlere Çağrı: Net Plan ve Cesur Eylemler

Başbakan, seçmenlere net bir planı ve cesur eylemleri olan bir parti seçmeleri çağrısında bulunarak, ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin İngiltere için uygun bir gelecek planına sahip olmadığını iddia etti.

Başbakanlık Ofisi 10 Numara Önünde Açıklama

Sunak, konuşmasının sonunda, seçim kampanyası boyunca her oy için mücadele edeceğini, seçmenin güvenini kazanacağını ve sadece kendi liderliğindeki Muhafazakar Parti hükümetinin ekonomik istikrarı sağlayabileceğini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER