• 02/03/2024

İngiltere haber turu…

 İngiltere haber turu…

/ Londra Aktüel 172

BAŞBAKAN BORİS JOHNSON, HÜKÜMETİN ULUSAL KARANTİNADAN ÇIKIŞ İÇİN BELİRLEDİĞİ YOL HARİTASI KONUSUNDA ‘İYİMSER’ OLDUĞUNU BELİRTEREK, “İYİMSERİM, BUNU SAKLAMAYACAĞIM AMA DİKKATLİ OLMALIYIZ” DEDİ. JOHNSON, KARANTİNADAN ÇIKIŞ PLANLARININ 22 ŞUBAT’TA DUYURULACAĞINI BİLDİRDİ.

BİRLEŞİK KRALLIK’TA 8 ARALIK’TA İLK AŞILAMANIN BAŞLAMASINDAN 2 AY SONRA İLK HEDEF OLAN 15 MİLYON AŞI SAYISINA ULAŞILDI. VİDEOLU BİR MESAJ YAYINLAYARAK HALKA SESLENEN BAŞBAKAN BORİS JOHNSON BUNU “ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI” VE “OLAĞANÜSTÜ BİR BAŞARI” OLARAK NİTELENDİRDİ. AŞI UYGULAMASININ, 65 YAŞ ÜSTÜ VE KLİNİK OLARAK SAVUNMASIZ SAYILANLARI KAPSAYACAK ŞEKİLDE GENİŞLETİLMESİ PLANLANIYOR.

İNGİLTERE SAĞLIK BAKANI MATT HANCOCK, AŞI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİYLE BİRLİKTE BU YILIN SONUNA DOĞRU YENİ TİP KORONAVİRÜSÜN (KOVİD-19) SALGIN OLMAKTAN ÇIKIP, GRİP VİRÜSÜNDE OLDUĞU GİBİ ‘BİRLİKTE YAŞANABİLİR’ BİR HASTALIK HALİNE GELEBİLECEĞİNİ BELİRTTİ.

RESMİ VERİLERE GÖRE İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜS DOLAYISIYLA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 117 BİN 166’YA ULAŞTI. BUGÜNE KADAR TESPİT EDİLEN TOPLAM VAKA SAYISI İSE 4 MİLYON 38 BİN 78 OLARAK KAYITLARA GEÇTİ. İNGİLİZ ULUSAL İSTATİSTİK OFİSİ (ONS) VERİLERİNE GÖRE,

İNGİLTERE’DE 2020 YILINDA YAŞANAN EKONOMİK DARALMA SON 311 YILIN EN SERT DARALMASI OLARAK KAYITLARA GEÇTİ. İNGİLTERE’DE 2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BU YANA YILLIK DARALMA YÜZDE 4,1’İN ÜZERİNE ÇIKMAZKEN, 2020 YILININ SON ÇEYREĞİNDE GAYRİ SAFİ YURT İÇİ HASILA(GSYH) YÜZDE 0,5 OLAN BEKLENTİNİN ÜZERİNE ÇIKARAK YÜZDE 1 ARTIŞ GÖSTERDİ.

5 YILDIR TELEVZİYON EKRANLARINDAN SEVEREK TAKİP ETTİĞİNİZ İNGİLTERE’DEKİ İŞ VE YAŞAM REHBERİNİZ LONDRA AKTÜEL, YENİ OLUŞUMUYLA WEB SİTESİ VE SOSYAL MEDYA HESAPLARIYLA DA SİZLERİ İNGİLTERE, AVRUPA VE TÜM DÜNYADAN HABERSİZ BIRAKMAMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR. WEB SİTEMİZ 350 BİN SAYFA GÖRÜNTÜLEME VE FACEBOOK ADRESİMİZ İSE YAKLAŞIK 2,5 MİLYON KİŞİYE ERİŞME BAŞARISINI GÖSTERDİ. EN DOĞRU VE HIZLI HABERİ LONDRA AKTÜEL’DEN ALMAYA DEVAM ETMENİZ DİLEĞİYLE…

İLGİLİ HABERLER