• 14/04/2024

Londra Aktüel – Birleşik Krallık haftalık haber turu

 Londra Aktüel – Birleşik Krallık haftalık haber turu

İngiltere Gündeminden Haberler / Londra Aktüel 174

İNGİLTERE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMADA, KORONAVİRÜS DOLAYISIYLA TOPLAM CAN KAYBININ 122 BİN 849’A YÜKSELDİĞİ BELİRTİLDİ. GEÇTİĞİMİZ PAZAR İTİBARİYLE TOPLAM VAKA SAYISI İSE 4 MİLYON 176 BİN 554’E YÜKSELDİ.

İNGİLTERE’DE GEÇTİĞİMİZ PAZARTESİ GÜNÜDEN İTİBAREN, 60 İLA 63 YAŞ GRUBUNDAKİLER AŞIYA DAVET EDİLECEK. BU KAPSAMDA 2 MİLYON KİŞİYE KOVİD-19 AŞISI UYGULANACAĞI TAHMİN EDİLİYOR.

İNGİLTERE VE İSKOÇYA’DA 3’ER KİŞİDE, KORONAVİRÜS BREZİLYA TESPİT EDİLDİ. UZMANLAR, İLK OLARAK OCAK AYINDA BREZİLYA’NIN KUZEYİNDEKİ MANAUS’TAN JAPONYA’YA GİDEN KİŞİLERDE TESPİT EDİLEN BU VARYANTIN DAHA BULAŞICI OLABİLECEĞİNE İNANIYOR.

20 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ AŞILANDI İNGİLTERE SAĞLIK BAKANI MATT HANCOCK YAPTIĞI AÇIKLAMADA, BİRLEŞİK KRALLIK’TA 20 MİLYONDAN FAZLA KİŞİYE (20,089,551 KİŞİ) COVİD-19 AŞISININ İLK DOZUNUN YAPILDIĞINI BELİRTTİ. HANCOCK, BUNUN “ÜLKE İÇİN MUHTEŞEM BİR BAŞARI” OLDUĞUNU VE AŞININ SALGINDAN “ÇIKIŞ YOLU” OLDUĞUNU AÇIKLADI.

İNGİLTERE HÜKÜMETİNİN COVİD-19 KISITLAMALARINDAN ÇIKIŞ PLANINA GÖRE: 8 MART’TAN İTİBAREN OKULLARIN YENİDEN AÇILMASI KAPSAMINDA ÇOCUK BAKIMI DA DAHİL OLMAK ÜZERE İLKOKUL, ORTAOKUL VE KOLEJ ÇAĞINDAKİ TÜM ÖĞRENCİLER VE AİLELERİNE COVİD-19 TESTLERİ SUNULACAK.

İNGİLTERE MALİYE BAKANI RİSHİ SUNAK, İNGİLİZ ŞİRKETLERİNİN KORONAVİRÜS SALGINININ YOL AÇTIĞI ETKİLERDEN TOPARLANMALARINA YARDIM İÇİN YENİ BİR DEVLET DESTEKLİ KREDİ PROGRAMI AÇIKLAYACAK. 3 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANACAK YENİ PROGRAM ÇERÇEVESİNDE VERİLECEK KREDİLERE YÜZDE 80’E VARAN ORANDA DEVLET DESTEĞİ SAĞLANACAK.

TÜRKİYE’DE İNGİLİZ TİCARET ODASI (BCCT) ÜST YÖNETİCİSİ EMRAH ÖZ, İNGİLİZ YATIRIMCILARIN TÜRKİYE’YE YATIRIMDA EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ SEKTÖRLERİN BAŞINDA TEKNOLOJİ VE PERAKENDE SEKTÖRLERİNİN GELDİĞİNİ BELİRTEREK, “BUNUN YANI SIRA İLERİ ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ, ENERJİ, FİNANSAL HİZMETLER GİBİ ALANLARDA DA YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİ.” DEĞERLENDİRMESİNDE BULUNDU.

İLGİLİ HABERLER