Caria Holidays

İngiltere hastaneleri potansiyel “Omicron dalgasına” hazırlanıyor

 İngiltere hastaneleri potansiyel “Omicron dalgasına” hazırlanıyor

İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu NHS, potansiyel bir Omicron kabul dalgasına hazırlık olarak ülke genelindeki hastanelerde korona virüs “dalgalanma merkezleri” kurulacağını belirtti.

Sekiz geçici ” Nightingale” ünitesinin her biri yaklaşık 100 hastayı barındıracak ve bu hafta yapımına başlanacak. Ayrıca, gerekirse 4 bin yatak için daha fazla yer belirleme planları da var.

NERELERDE BULUNACAK?

Merkezler, Lancashire’daki Royal Preston hastanesinde, Leeds’deki St James’ Üniversite Hastanesi’nde, Stevenage’deki Lister Hastanesi’nde, Tooting’deki St George’s Hastanesi’nde, Ashford, Kent’teki William Harvey Hastanesi’nde, Kuzey Bristol Hastanesi’nde, Solihull Hastanesi’nde, Birmingham ve Leicester’daki Üniversite Hastaneleri’nde bulunacak.

Adını 19. Yüzyılın meşhur hemşiresi Florence Nightingale’den alan bir dizi hastane ünitesi, pandeminin ilk dalgası sırasında İngiltere’de, doğu Londra’daki Excel sergi merkezi gibi özel konumlarda kurulmuştu.

PROF POWİS: “SAVAŞ HALİ GİBİ”

Birleşik Krallık genelinde Çarşamba günü 183 bin 37 Covid vakası ile yeni bir rekor kırılırken, NHS tıbbi direktörü Prof. Stephen Powis, sağlık hizmetin “savaş haline” benzetti.

Prof Powis, enfeksiyonların sayısı ve Omicron’un ciddiyeti konusundaki belirsizlik göz önüne alındığında, NHS’nin “hareket etmeden önce verileri incelediğini” söyledi.

NHS’nin normalde kış boyunca ilave yatak bulundurması gerekse de Covid ile hastaneye yatışlar Mart ayından bu yana ilk kez 10 binin üzerine çıktı.

İLGİLİ HABERLER