İngiltere Kırmızı Listeye Yeni Ülkeler Ekledi!

 İngiltere Kırmızı Listeye Yeni Ülkeler Ekledi!

COVID-19 sebebiyle tüm ülkelerde ülke içi kısıtlamalar devam ederken öte yandan seyahat ve ülkeye giriş çıkışlardaki kısıtlamalar da güncelliğini koruyor. Bazı ülkelerden belirli şartlar karşılığında İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek mümkün iken, bazı diğer ülkeler için İngiltere’ye seyahat etmek zor değil tamamen imkansız hale geldi. İngiltere dün yaptığı açıklamada “kırmızı listeye” yeni ülkeler eklediğini dile getirdi. İşte kırmızı listede yer alan ve ülkeye girişi kabul edilmeyen o ülkeler…

İngiltere, Pakistan, Filipinler, Kenya ve Bangladeş’i gelecek haftadan itibaren seyahat yasağı koyduğu ülkeler arasına ekleme kararı aldı. Sadece bu ülke vatandaşları değil, son 15 gün içerisinde bu ülkelerde bulunmuş olan kişiler de hangi vatandaşlığa sahip olduğu gözetilmeksizin İngiltere sınırlarına giriş sağlayamıyor.  9 Nisan’da saat 04:00’ten itibaren, seyahatine bu ülkelerden başlayanlar ya da son 15 gün içerisinde bu dört ülkede bulunmuş olanların İngiltere’ye girişleri yasaklanacak. İngiltere ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere’de oturum hakkı bulunanlar ise bu karardan muaf tutulacak.

Her ne kadar ülke vatandaşı olsanız ve bu karardan muaf olsanız bile hala ülkeye girişle ilgili bazı kısıtlama ve koşullar mevcut… İngiltere’ye girişte hükümetin onayladığı bir otelde 10 gün boyunca karantinada kalma ve 1750 pound tutarındaki karantina masraflarının karşılamayı kabul ettiğiniz takdirde İngiltere’ye uçabilirsiniz. Otelde kalınan süre boyunca iki kez PCR testi yaptırmanız ve testlerin negatif çıkması halinde yine de karantina süresini tamamlamanız halinde ülkeye giriş sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER