bellonareklam1

Sağlık Bakanlığı korona virüs aşısının 4 yan etkisini açıkladı

 Sağlık Bakanlığı korona virüs aşısının 4 yan etkisini açıkladı
iinternational supermarket

İngiltere Hükümeti aşı olduktan sonra en sık görülen 4 yan etkiyi açıkladı.

Daily Express’in bildirdiğine göre; Sağlık Bakanlığı aşı yapıldıktan sonra kolda ağrı, yorgunluk, baş ağrısı ve hafif soğuk algınlığı semptomlarının aşı olduktan sonra görülen en yaygın 4 yan etki olduğu tespit etti.

DESTEKLEYİCİ DOZ AYNI YAN ETKİLERE SAHİP

Destekleyici dozun önceki dozlar ile aynı yan etkilere sahip olacağının altının çizildiği açıklamada bir de uyarıya yer verildi: ‘Uzun süreli yüksek ateş olağandışıdır ve Kovid-19 veya başka bir enfeksiyonunuz olduğunu gösterebilir’

KOVİD-19’UN EN YAYGIN BELİRTİLERİ

İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın en yaygın Kovid-19 belirtileri listesinde ilk sıradalar yüksek ateş, devamlı öksürük ve tat & koku kaybı yer alıyor. İngiliz profesöre göre bu semptomlar artık çok nadir görülüyor.

ÇOĞU İNSAN SOĞUK ALGINLIĞI BELİRTİLERİ GÖSTERİYOR

‘Gerçekle yüzleşmemiz gerekiyor… Kovid’li çoğu insan soğuk algınlığı benzeri semptomlar gösteriyor’ diyen Spector, bu belirtileri gösteren herkesin koronavirüs olma riskine sahip olduğunun altını çizdi.

Soğuk algınlığı belirtileri arasında burun akıntısı veya tıkanıklığı, boğaz ağrısı, düşük dereceli ateş, halsizlik, hafif vücut ağrıları veya hafif baş ağrısı, hapşırma, nefes almada hafif zorlanma ve öksürük bulunur.

İLGİLİ HABERLER